Bayrampaşa Köpek Oteli

Köpek sahibi kişiler işleri çıktığında köpeklerini en güvenli emanet edebilecekleri yerlere ihtiyaç duyarlar. Bu arayış içinde olanlar için köpeklerin bütün bakımlarını sağlayan ve kaliteli hizmet veren köpek otelleri bulunur. Bu otelleri açmak hiç de kolay değildir. Öncelikle bazı belgelere ve bazı izinlere ihtiyaç duyulur. En önemlisi de köpek eğitmeni sertifikası veya veteriner diploması gibi köpeklerle en iyi şekilde ilgilenebileceğini gösteren belgelerin bulunması zorunludur. Maddi desteği nereden sağlanacağını gösteren belgelere de ihtiyacınız vardır.Bir köpek pansiyonu açarken, kaç tane köpeğe bakabilecek kapasitenin düşünülmesi gerekir. Alınacak malzeme miktarını, kalacak olan köpeklerin ne kadar süre kalacağını baştan sistematik şekilde araştırmak ve planlamak gerekir. Ayrıca köpek pansiyonu açmak için tek başına olmak değil, uzman yardımı almak gerekir. Hangi köpek türüne bakılacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Pansiyonda kalan köpeklerin arasında ayrımcılık yapılamaz. Müşterilere güven vermek zorunda olunur. Sadece bir köpek ile ilgilenmek zor bir görev iken köpek otelinde birden fazla özel ilgi ve bakım bekleyen köpekler için otel açmak hem cesaret hem de fedakârlık isteyen bir iştir. Bayrampaşa köpek oteli kurucuları da bu özellikleri taşıyan, köpek sever insanlardır.

Bayrampaşa Köpek Oteli

İstanbul’un kalabalık ilçelerinden birisi olan Bayrampaşa Avrupa yakasında bulunuyor. Eğer Bayrampaşa’da yaşıyor iseniz, işiniz çıktığında veya bakıma ayıracak vaktiniz yok ise, en iyi şekilde bakılmasını arzuluyor iseniz köpeğinizi ilçenizdeki otele emanet edebilirsiniz. Bu otelde köpeklerin her türlü bakımıyla yakından ve özenle ilgilenen, bakımın yanında onlar ile oyun oynayan bakıcılar bulunur. Otelde köpekler diğer köpeklerle oyun oynayarak eğlenirler. Sadece oyun değil birbirleri ile adeta dost oluyor ve uyum içerisinde vakitlerini geçiriyorlar.

Otel, köpeklerin her türlü ihtiyaçlarına göre hazırlanmış görünüyor. Otel; yağmurdan, soğuktan veya sıcaktan etkilenmeyecekleri ortam bulunduruyor. Yemekleri, suları, aktiviteleri, yürüyüşleri, eğitimleri sunuluyor. Onlar için doğal ortam oluşturulduğu, tasmalarından kurtuldukları görülüyor. Zaten hayvanlara tama takılması, doğadan uzaklaştırılması onları çok mutsuz eder. Sadece yemek vermek onlara yetmemek ile birlikte bakıcılarına bağlarını daha da azaltır. Köpekler açısından bakıldığı zaman bu çok büyük önem taşır ve bahsedilen şartlarda bakılan bir köpeğin yaşam alanı çok kısıtlayıcıdır ve baya göze batar.

Bayrampaşa Köpek Oteli

Kurulmuş olan tesis ile insanlar artık köpeklerini otele bırakarak işlerini daha rahat yapıyorlar. Köpeklerine vakit ayıramadıkları için üzülen sahipleri, tesise ziyarete geldiklerinde; köpeklerin doğal ortam içerisinde eğlenmelerini, birbirleri ile dost olduklarını ve onlara sunulan bakımın kaliteli olduğunu görünce içleri rahatlıyor.

Köpek Bakımı

Bayrampaşa Köpek pansiyonunda hizmet sunulan köpekler çeşitli aktiviteler yapıyor. Köpek eğitmenleri eğlenceler ile dolu parkur hazırlıyor. Bu parkurları en iyi şekilde tamamlayan ve belli şartları geçen köpekleri parkur sonunda ödüllendiriyor. Köpekleri ödüllendirerek onların sorumluluk aldıklarında, bir işi en iyi şekilde başardıklarında sahibinin ödüllendireceklerini düşünüyorlar. Bu düşünce ile daha iyi, hızlı şekilde eğitiliyorlar. Köpek eğitimi köpeğin saldırgan olmasını önler. Bu sayede köpek dışarıda kimseye saldırmaz konuma gelir ve insanların köpek sevgisi artar. Yani eğitim gören köpeğin çevre ile uyumu çok büyük bir şekilde dikkat çeker ve kimseye zararı olmaz.

  Hizmetlerin içerisinde Pet taksi ile köpekler bir yerden başka bir yere götürülüyor. Tesis merak edenler, gidip görmek isteyenler için kapısını açık bırakıyor. Bu sayede köpeğini teslim etmeden önce sahiplerin ortamı görmesini ve içlerinin rahatlamasını sağlıyor. Köpeğinize ayıracak vaktiniz yoksa veya hayvan bakımı konusunda yeterince bilginiz olduğunu düşünmüyor iseniz köpeğinizi Bayrampaşa’da bulunan köpek oteline teslim ederek, içinizi rahat tutabilir ve köpeğinizin mutlu olmasını sağlayarak ona güvenle bakılmasını sağlayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bayrampaşa Köpek Oteli