Alman K9 Kurt Köpeği

Bu tarz köpekler genellikle polis köpeği olarak bilinmektedir. Koku alma özellikleri çok gelişmiş olduğu için narkotikte kullanılmaktadır. İyi bir eğitim verildiği takdirde sizin sözünüzden hiç çıkmayacaktır. Bu köpekler normalde Alman Çoban Köpeği olarak bilinmektedirler. Ve çok güçlü köpeklerdir. Genellikle siyah veya kahverengi renleri bulunmaktadır. Duyma yetisi de diğer köpeklere oranla oldukça gelişmiştir. Kulakları dik bir yapıdadır ve birbirinden bağımsız olarak istediği yana doğru kulaklarını çevirebilmektedir. Çok cesur köpeklerdir ve işçi köpek sınıfına girmektedirler.

Alman K9 Kurt Köpeği

Alman K9 Kurt Köpeği

Eğitme açısından da oldukça kolay eğitilebilen bir köpek cinsidir. Çok zeki bir köpek olduğu için kolayca öğrenir. Fakat eğitimine yaklaşık olarak 4 aylıkken başlanması önerilmektedir. Alman K9 Kurt Köpeği adından da anlaşılacağı gibi Alman asıllı bir köpek cinsidir. Eskiden bekçilik de yapmış olan bu köpek çok fazla korumacı bir yapıya sahiptir. İri cüsseli bir köpek olmasına rağmen çok estetik bir yapıya sahiptir. Dünya’da bu denli popüler olmasının da bir nedeni budur. Boyutları ise şu şekilde olmaktadır. Erkeklerde boy 55 – 60 cm arasında değişmektedir. Dişilerde ise bu uzunluk 50 – 55 arasına düşmektedir. Ağırlık ise erkeklerde 40 hatta 45 kiloya ulaşırken dişilerde ise bu ağırlık 35 – 40 arasına kadar düşmektedir. Fizik olarak büyük köpek kategorisine girse da kalça çıkığı sorunu çok fazla görülmektedir.

Aşıları da yapıldığı takdirde sağlık sorunu çok fazla olmamaktadır. Günlük olarak egzersiz ihtiyacı duymaktadırlar. Bu nedenle evde beslenmesi çok fazla önerilmemektedir. Fakat bahçeli bir eviniz varsa bu köpeğin gelişimi için uygun bir alan olacaktır. Tüyleri uzun olan bir köpek türüdür. Bu nedenle tüy dökme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Haftada en az 1 kere tüylerinin taranması gerekmektedir. Suyla oynamayı da çok seven bu köpek cinsini yaz aylarında haftada bir defa yıkamanız da köpeğiniz için iyi olacaktır.

Alman K9 Kurt Köpeği İtaat Eğitimi

Çok akıllı bir köpek cinsi olduğu için eğitim süreci de çok rahat geçmektedir. Küçük yaşta eğitime başlanması hem köpeğiniz hem de sizin için iyi olacaktır. Köpeğiniz henüz kötü alışkanlık kazanmadan ona doğru eğitimi vererek gösterebilirsiniz. Bu eğitimlerden bir tanesi de tuvalet eğitimi olacaktır. İsterseniz köpeğinizi eğitirken sertifikalı bir eğitmenden yardım da alabilirsiniz. Ve onu eğitirken asla cezalandırmamanız gerekmektedir. Eğitiminizin ödül üzerine olması onun için daha iyi olacaktır. Eğer yapması gereken bir hareketi yapmadıysa ona ödül vermeyerek cezalandırın, ona ceza vermeniz eğitim sürecinin de yavaşlamasına sebep olacaktır. Sizinle yaklaşık olarak 13 – 14 yıl yaşayacak olan dostunuzun iyi bir eğitim alamsı sizin de işinize gelecektir.

Köpeğinize yedirdiğiniz mamalara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Alman k9 kurt köpeği günlük ihtiyacı olan besinleri, vitaminleri ve mineralleri almadığı takdirde sağlık sorunları yaşayabilir. Bunlar deri rahatsızlıkları, halsizlik olabilir. Onlara günde 2 öğün mama vermeniz yeterli olacaktır. Öğünlerde eğer kuru mama kullanıyorsanız yanına bir kap su koymayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Çok neşeli ve dost canlısı olan bu köpekler günlük en az 1 saat egzersiz ihtiyacı duymaktadır. Onu yürüyüşe çıkarmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Alman K9 Kurt Köpeği yavru fiyatları neredeyse 900 1000 liraya ulaşmış durumda. Fakat iyi bir araştırma ve pazarlıkla 500 liraya bulabileceğiniz alman k9 kurt köpekleri de vardır. Yetişkinlerin fiyatı da 600 lirası civarındadır. Dünya’da çok popüler olan bu köpekler için yarışmalar düzenlenmektedir. Bu yarışmaların geneli itaat üzerine olmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman K9 Kurt Köpeği