Beykoz Köpek Oteli

Köpek bakmak zahmetli bir iştir. Yetişkin bir köpek insan aklı ile kıyaslandığında bir bebek aklı ile aynıdır. Köpek bakımı zor iştir fakat üstesinden gelinebiliniz. Her insanın parmak izleri farklıdır köpeklerde ise her köpeğin burun izi farklıdır. Köpekler karınları ve ya böbrek rahatsızlıkları nedeniyle ot yiyebilirler. Dalmaçyada doğan köpekler doğuştan beyaz renkte olurlar fakat büyüdüklerinde kürkleri üzerinde benekler çıkabilir. Köpeklere sarımsak veya soğan verildiğinde köpekleri pirelerden uzak tutar. Köpekler yaralarını dilleriyle yalayarak iyileştirebilir. Yeni Zelanda’da bina yapanların biri köpek kafatası şeklinde bina yapmıştır. Köpek türünden bilinen sırtlanlar aslında kedi türüne mensuptur. Köpekler duygularını kuyruklarını salladıklarında belirtirler. Köpeklerin ter bezleri yoktur fakat patilerinde ter yapabilirler. Bir felsefe hocası olan platon köpekler hakkında şu sözü söylemiştir. ‘ köpeklerin ruh halleri tam bir filozof ruh halidir.2 demiştir.

Beykoz Köpek Oteli

Köpekler için artık oteller var. Köpeklerin yeni arkadaşlar edinebilmeğe ve daha fazla egzersiz yapabileceği oteller mevcut. Bu otellerden bir tanesi Beykoz Köpek Oteli. Bu Oteller köpeğinizin oyun oynayabileceği oyun odaları mevcut bu odalar sayesinde köpeğiniz daha iyi bir eğitim alabilir. Köpekler için dizayn edilmiş bu otellerde parkurlar sayesinde köpeğiniz daha iyi bir egzersiz hatta bu egzersizin yanında da eğlenceli oyunlar oynayabilir. Köpeğinizin bütün bakımlarını yaptırabilir. Köpeğinizi gezintiye çıkarabilirsiniz. Köpeklerin daha iyi organik mamalara sahip bu yerde daha iyi besleyebilirsiniz. Köpekler hakkında birkaç bilgi daha edinelim.

Pomeranian Boo

Bu köpek türünün çoğu kişi tarafından gerçek olduğuna inanmamaktadır çünkü bu köpek oldukça oyuncağa benzemektedir. Bu köpekler oldukça küçük ve tüy yapısı bakımından fazla tüylü yapıya sahiptirler. Bir tilkiye de benzetilirler. Fakat tam aksine oyuncak bebeğe benzemektedir. Çoğu köpek türünde olduğu gibi bu köpeklerde de köpek rengi koyudur. Burun rengi tüylerinin renginde olup ve ya siyah renktedirler. Kürkleri genelde tek renktedir. En fazla kürk rendi, kahverengi, beyaz, siyahtır.

Çok fazla nadir olsa da iki renk birlikte olanlarında vardır. Şirinliği ve sevecenliği bakımından birçok insan tarafından beğenilmektedir. Türkiye’de çok yaygın bir tür olmada yaygınlaşma evresinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu köpek türleri oldukça hayat veren bir köpektir. Öğrenmek bu köpek için bir hobidir. Sahibine karşı çok itaatkâr ve bağlıdır. İnatçı oldukları zamanda vardır.

Beykoz Köpek Oteli

Yavru oldukları zaman diğer köpek türleriyle büyütülürse ilerde sıkıntı yaşamaz. Bu köpek diğer köpeklerde olduğu gibi kendini büyük görüp diğer köpeklere saldırmakla meşgul olabilir. Boyu olarak küçük olsa da bekçi köpeği olaraktan kullanılabilir. Bu köpek fazla havladığından evde eğitim veririnken havlama konusunu biraz iyice tembih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu köpek kapı çalınsa dahi havlama olasılığı olan bir köpektir. Eğer sahibinin ona iyi bir eğitim vermemesi takdirde oda kurallara uymayacaktır. Çok küçük çocukları sevmemektedir. Bu köpek oldukça ısıran bir köpek olduğundan küçük çocukların yanlış bir hareketinde ısırma olanağı vardır.

Her yemeği yememe olasılıkları vardır. Bu köpek türü apartmanda beslenebilmektedir yani oldukça apartman hayatına uygun köpekledir. Geniş bir oda veya bahçe içerisinde egzersiz yapması bu köpeğe yetecektir. Bu köpek türü sık sık fırçalanmaya ihtiyacı olan köpek türüdür. Yıl boyu tüy dökeceklerinde 1 ve ya 2 defa yıkanmalıdırlar. Bu köpek diş bakımına bile ihtiyacı vardır. Bu köpek oldukça tüy dökmektedir. İyi bakıldığı takdirde ömürleri 15 yıla kadar sürmektedir. Bu köpek türü reklamlarda bile bile bir oyuncak şeklinde oynatılmıştır. (duracell). Eğer bir köpek sahibi olmak istiyorsanız bu köpeği rahatlıkla alabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beykoz Köpek Oteli