En Ucuz Köpek Maması

cd9b9996-4d38-4048-b745-393be2f4f748Köpek mamaları alırken bazı bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle köpeğin yavru veya yetişkin olup olmadığını bilmeniz lazım. Bazı köpeklerin cinsi küçüktür ve yetişkin bir köpek haline gelse bile boyları yavru köpek gibi durur, bazıları ise büyük olmalarına rağmen daha yavru köpek olabiliyorlar. Bu sebeple köpeğinizi nereden alacaksanız veya alıyorsanız, aldığınız yere köpeğin neyle beslendiğini ve daha başka neler yiyebildiğini öğrenin. Petshoplarda veya veterinerlerde bulabileceğiniz en ucuz mamalar 15kg olarak paketlenmektedir. En ucuz köpek maması 15kg, fakat kaliteli mamalarda olduğu kadar, kalitesiz mamalarda bulunmaktadır. Köpek mamasının kalitesi çok önemli, fakat aynı zamanda köpeğin ne kadar aldığınız mamayı sevip yiyeceğide önemli. Aldığınız mamayı yemediği sürece veya zorlanarak yediği sürece, mamayı değiştirmeniz gerekir. Bu yüzden mama seçimlerinde dikkat etmeniz gerekiyor. Petshoplarda ve veterinerlerde birçok mama türleri bulunur.

Hause Of İstanbul
Sizin için önemli olan mamanın kalitesi ve ayrıca köpeğin mamayı yiyip yemeyeceği. Köpek mamanın tadından ve içerisinde bulunan maddelerden ne kadar hoşua gidip gitmeyeceğini anlıyor. Köpekte bir defa deniyor ama beğenmezse, bunu anlatabilmek için ya mamayı bir daha yemiyor ya da denedikten sonra tabağı bitirmek ve aç kalmamak için akşamın geç saatlerinde yiyor. Buradan anlamanız gereken durum ise köpeğin mamayı sevmemşi olması. Paketlenmiş en ucuz köpek maması 15kg olarak belirlenir ve birçok markalarda mamaları bu şekilde hazırlar. Daha küçük ve öğünlük paketlerde bulunmaktadır, fakat sizin için en hesaplısı, en küçük kiloluk paketleri almak olacaktır. Köpekleriniz sizin gibi günde üç veya daha fazla öğün yemeyebilir. Hatta büyüdükçe sadece acıktığı zaman yiyebilir, bu sebeple sizin burada yapmanız gereken, doğru saati kollayarak, köpeğin tabağına taze mama koymak oluyor. Köpekler çoğu zaman mamanın ne kadar taze veya bayatlamış olduğunu düşünmeyebilir, fakat mamanın taze olması onların sağlığı açısından da daha iyi olacaktır.

Köpeğinizi en iyi şekilde beslemek sizin için önemlidir ve onların sağlığına en iyi şekilde bakabilmek. Bunu sadece mama ile değil, bütün bakımları ile yapmanız gerekiyor. Köpek alırken, muhtemelen yavruyken alırsınız ve yavruyken bakımı daha iyi yapılması gerekiyor. Köpekleriniz büyüdükçe hem kendilerine bakabilecek bir duruma geliyor ve siz sadece yanında yardımcı oluyorsunuz. Oyun oynamak istedikleri zaman, size toplarını getirerek kendisini ifade etmeye çalışabilir veya acıkmış ise tabağın yanına giderek sizin dikkatinizi çekmeye çalışabilir. Köpeklerinde dikkat çekmek için türlü huyları vardır. Eğer köpek eğitimi verecek olursanız, bunları öğrenebilir ve kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Köpek beslemek ve onlara bakmak gerçekten kolay bir iş değil.

Bir süre köpeğiniz büyüyene kadar üç öğün yemek yiyeceklerdir. Yemek yemeninde eğitimi oluyor ve köpeğiniz bu eğitimi gördüğü sürece mutlaka daha düzenli bir şekilde yemeğini yiyecektir, fakat büyüdükleri zaman tamamen kendi açlık derecelerine göre yemek yemek isteyecekler, bu yüzden size sadece aç oldukları zaman veya sabah, öğle ve akşam taze yemek bırakıp yemelerini beklemek kalıyor. En ucuz köpek maması 15kg olarak satılıyor olabilir, fakat baze daha küçük ve daha az maması olan paketler oluyor ve onlarıda alarak köpeklerinize yedirmeye çalışabilirsiniz. Sonuçta zorla yedirmeyeceksiniz, bu sebeple eğer bir süre boyunca yemezse, başka bir mama almak zorunda olduğunuzu anlayabilirsiniz veya köpekleriniz sadece sizin yediğiniz mamaları sizinle beraber yemek isteyebilirler. Bütün köpekler farklıdır ve hangisinin nasıl davranacağını bilemezsiniz. Hangilerin ne zaman yemek istediklerini ve ne kadar yiyeceklerini. Ne kadar yiyecekleri konusundaysa, bunu kontrol edebilirsiniz ve ona göre köpeğin kendisini kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Ucuz Köpek Maması