Esenyurt Köpek Eğitimi

Köpeğinize size nasıl itaat edeceğini öğretmek önemli bir mevzudur. Size itaat eden bir köpek evinizin neşeli ve mutlu olmasını sağlar iken agresif, saldırgan ve itaatsizlik eden bir köpek ise gerçek bir baş ağrısı olabilir. Bu nedenle hem sizin iyiliğiniz için hem de köpeğinizin iyiliği için itaat oldukça önemli bir eğitim olmaktadır. Basit itaatten ileri itaate kadar köpeğinizin eğitilmesini sağlayabilirsiniz fakat bazı durumlarda ileri itaate gerek bile kalmadan sadece basit itaatte hem köpek sahiplerine hem de köpeklere büyük bir yardımda bulunmaktadır.

Köpeklere Öğretilmesi Gereken Basit İtaat Komutları

1. Otur Komutu: Hal ve durum ne olursa olsun bu basit komut köpeğinizin kontrolünün sizde olmasını sağlar. Bu durumdan dolayı öğretilmesi gereken ilk ve ana komutlardan biri de ” otur ” komutu olmaktadır.

2. Bırak Komutu: Bu komut köpeğinizin ağzında tutmakta olduğu herhangi bir objeyi sizi komutu verir vermez hemen olarak ağzından bırakmasını sağlar. Ayrıca ağzındaki köpeğinize zarar verecek türden bir nesne ise bu komut sayesinde köpeğinizi de korumuş olursunuz.

3. Kal Komutu: Bu komut köpeğinizin sakin bir şekilde olduğu yerde durmasını ve beklemesini sağlar.

4. Takip Et Komutu: Bir başka basit ve yararlı bir komut olan ” Takip Et ” sizin yürüdüğünüz esnada köpeğinizin size yakın olmasını ve siz liderlik etseniz etmeseniz bile sizi takip etmesini sağlar.

5. Gel Komutu: Bu komut köpeğinizin siz istediğiniz zaman hemen olarak size doğru gelmesini sağlar. Köpeğiniz kendi ismini öğrenir öğrenmez bu komutu ona öğretmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu komut sayesinde köpeğinizin herhangi bir zarardan korunmasını sağlamış olursunuz.

Bunları açıkçası evde kendinizde deneyerek köpeğinize öğretmeye çalışabilirsiniz. Tabii hangi tekniklerle öğreteceğiniz de oldukça önemli bir durum olmaktadır. Daha ileri komutları da köpeğinizin öğrenmesini istiyorsanız ve kendinizi bunu öğretecek yeterlilikte görmüyorsanız Esenyurt köpek eğitimi veren merkezleri araştırmanızda fayda var. Çoğu köpek sahibi köpeğine küçüklükten itibaren bazı basit komutları öğretebilmekte ama maalesef ki ileri komutları öğretecek uzmanlıkta olmadıkları için köpeklerin eğitimlerini tamamlayamamaktadırlar. Bu gibi durumlarda başvurulacak tek yol elbette ki uzman bir köpek eğitmenine köpeğinizi emanet etmeniz olacaktır.

Esenyurt Köpek Eğitimi

Esenyurt Köpek Eğitimi

Köpeğinizi vereceğiniz uzman bir eğitmen sayesinde köpeğinizdeki istemediğiniz davranışları engellemiş olur ve köpeğinizin sizin dilinden daha iyi anlamasını sağlamış olursunuz. Köpek eğitim merkezleri ve köpek eğitmeni için detaylı bir araştırma yapmak çok önemlidir. Bu araştırmalar esnasında çevrenizdeki daha önce köpeğini köpek eğitim merkezlerine vermiş olan kişilerden de öneri ve tavsiye alabilirsiniz ya da bu kişilere internet üzerinden ulaşmayı da tercih edebilirsiniz. İnternet size çok fazla sayıda kişiye ulaşabilme imkânı sunacaktır ve bu imkan sayesinde sizin sahip olduğunuz köpek cinsiyle aynı cinste bir köpeğe sahip olan biriyle iletişime geçebilmeniz çok daha kolaydır. Ayrıca daha güvenilir bilgilere başka insanlara danışarak daha kolay ulaşırsınız.

Güvenilir bir eğitmen bulduktan sonra ise artık size düşen tek şey eğitmenin istekleri doğrultusunda köpeğinize davranmanız ve sonuçları görebilmek için sabırlı olmanız. Eğitmen köpeğinize nasıl davranıyorsa sizin de o biçimde köpeğinize davranmanız köpeğinizin eğitim bütünlüğünün sağlanması için çok önemlidir. Zira eğitmeninden başka sahibinden başka davranışlar gören köpeklerin kafası karışabilir ve eğitim süreleri gecikebilir. Tüm bunların dışında ise köpeğinizi köpek eğitim merkezlerine yatılı olarak bırakmanız da mümkün. Köpeğiniz eğitim aldığı süre boyunca eğitim merkezinde kalabilir ve böylece aldığı eğitim daha yararlı bir hale gelmiş olur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Esenyurt Köpek Eğitimi