Hayvan Pansiyonu

Evcil hayvan beslemek insanların daha çok sorumluluk sahibi almasını kolaylaştırıyor. Özellikle pek çok uzman küçük çocukların evcil hayvan beslemesi yönünde ortak görüşe sahiptir. Küçük yaşlardan itibaren sorumluluk duygusunu geliştirmek için evcil hayvan beslemeye özen göstermelisiniz. Evcil hayvan sahipleri her ne kadar büyük bir sorumluluk almış olsa da zaman zaman evcil hayvanlarından ayrılmak zorunda kalabiliyor. Bu gibi durumlarda hayvan pansiyonu akla gelen ilk yöntemlerden birini oluşturmaktadır.

Hayvan Pansiyonu

Özellikle evde köpek besleyen kişiler için hayvanların yanız kalması büyük bir sorun oluşturur. Çalışan kişiler evde köpeklerini emanet edecek birini bulamadığında köpeklerine yeteri kadar ilgi veremeyecektir. Köpeklerin yalnızca beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını gidermek onları sahiplenmek anlamına gelmez. Köpekler insanlar ile yakın dostluk kurabilen canlılar olduğundan dolayı insan sevgisine oldukça ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle köpek sahiplerinin köpekler ile yakın ilişkiler kurabilmesi önemlidir. Eğer köpeklerinizi bir takım nedenlerden dolayı yalnız bırakmak zorunda kalırsanız yapmanız gerekenlerden biri de köpeklerinizi emanet edebileceğiniz pansiyonu bulmaktadır. Köpek sahiplerinin artması aynı zamanda bu pansiyonların da artmasını etkilemiştir.

Köpek pansiyonları arasında zaman zaman rekabetin de yaşanıyor olması pansiyon piyasasını da yakından etkilemektedir. Bu durumda köpek sahipleri uygun köpek pansiyonunu tercih etmektedir. Fakat pansiyon fiyatlarından önce pansiyon kalitesini araştırmak gerekir. Köpek pansiyonunda köpeklerin sağlığı için uygun koşullar olup olmadığını araştırmak önemlidir. Bunun yanı sıra köpek pansiyonunda köpekler için uzman eğitimci ve hekimlerin olduğunu da araştırmak gerekir. Köpek eğitiminde köpekler ile yakından ilgilenecek uzman hekimlerin olması da önemlidir. Köpekler pansiyonlara alınmadan önce uzman hekimler tarafından görülerek barınaklara almalıdır.

Hayvan Pansiyonu

Köpek Eğitimi Neden Önemlidir?

Köpek eğitimi köpeklerin sosyalleşmesi ve sahipleri işle olduğu kadar yabancılar ile de iyi anlaşabilmesi için önemlidir. Köpek eğitimi köpeklere bu özelliklerin kazandırılmasında oldukça etkilidir. Köpek eğitimi köpeklerin kendini gün boyu mutlu hissetmesini de sağlayacaktır. Köpek eğitimine başlarken öncelikle tuvalet eğitimi ile başlamak gerektiği unutulmamalıdır. Köpeklerin tuvalet eğitimi küçük yaşlardan itibaren verilmelidir. Köpekler ile kediler kıyaslandığında bu konuda köpek sahiplerinin uzun çabalar sarf etmesi gerekecektir. Kediler içgüdüleri gereği toprağa ya da kuma gitme eğilimi gösterirken köpeklerde bu tür davranışlar yoktur.

Bu nedenle köpeklerin sahipleri tarafından bu eğitimi alabilmesi gerekir. Köpekler doğaları gereği dışarı tuvalet yapma ihtiyacı duyarlar. Bu nedenle köpek sahipleri köpeklerine tuvalet alışkanlığı kazandırmak için beslenmeden sonra dışarı çıkarmayı da ihmal etmemelidir. Fakat bu konuda köpeğin karakterine de dikkat etmek gerekir. Bazı köpekleri tuvaletini uzun süre tutma imkanına sahiptir. Bu nedenle dışarıda çok fazla kalmak için bazen bu özelliklerini kullanmayı tercih edebilirler. Bu da köpek sahiplerine zor zamanlar yaşatabilir. Köpek eğitiminde tuvalet alışkanlığı kazandırmak için köpeklerin tuvaletten sonra da gezmesine fırsat vermek gerekir.

Köpek İtaati Neden Önemlidir?

Köpekler doğaları gereği sahiplerine itaat etme eğilimi gösterirler. Fakat inatçı köpekler için aynı durumdan söz etmek imkansızdır. Köpekleriniz itaat etme konusunda zorluk çekiyor ise bu durumda temel eğitimlerden başlamak etkili olacaktır. Fakat köpeklerin itaat etmesi için ceza ve şiddet uygulamalarından uzak durmak gerekir. Köpeklerin itaat etmesi için ödüllendirme yöntemini kullanmak gerekir. Köpeklere iyi davranan ve onlar ile yakından ilgilenen köpek sahipleri köpeklerinin güvenini kazanır. Köpekler güvendikleri sahiplerine itaat etme eğilimi de gösterecektir. Bu nedenle köpekleri sevmek ve onları ödüllendirmek de itaat etmeyi kolay hale getirecektir. Köpeklerin itaat etmesi için yapılan her doğru davranışta onları ödüllendirme yoluna girmeniz de faydalı olacaktır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Hayvan Pansiyonu