köpek eğitimi izle

KÖPEK EĞİTİM OKULLARINDAN EĞİTİM VİDEOLARI

Hause Of İstanbul

Köpek eğitimleri köpeğinizin verdiğiniz komutlara itaat seviyesini yükseltmek, çevreyle uyum sağlamak ve yeteneklerini geliştirmek için birçok kurum tarafından çeşitli programlara uyularak verilen eğitim sürecidir. Bir köpeğin eğitimi yaklaşık olarak 2 aylıkken tuvalet eğitimi 3 ve 4 aylıkken temel itaat ve hayatının sonuna kadar geçireceği sürede ileri itaat eğitimleri olarak devam eder. Köpeğin eğitim süreci ciddi hassasiyeti olan bir dönem olacağından bu süre içerisinde sahibinin köpeğin yanında olması önerilmektedir. Köpek eğitimi iki şekilde gerçekleşir. Bunlardan birincisi, eğitimi verecek olan kuruluştaki eğitmenlerin uygun gördüğü programa dayalı olarak disiplinli ve dakik bir şekilde. İkincisi ise, bizzat köpeğin sahibi tarafından verilecek olan eğitimdir. Tabii ki köpeğin sahibi, bu eğitim sürecinde köpeği hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip olması gerekir. Bu bilgilerden sonra, bu sürecin nasıl işleyeceği hakkında ve eğitimi nasıl vereceği konusunda da tecrübeli ve bilgi sahibi olması gerekir. Bu bilgiye eğitim veren okullardan ya da web tarayıcınızdan köpek eğitimi izle ibaresini aratarak karşınıza çıkan birçok videodan ulaşabilirsiniz.

Ancak, köpek sahibi köpek eğitimi izle ibaresini arattıktan sonra karşısına çıkan her videoyu köpeği için tercih etmemelidir. Örneğin; bazı eğitimciler köpekler için sadece ödül programlı bir eğitim sistemi kurmuşlardır. Ödül tabanlı eğitim, köpeğin başarıya ulaştığı her komutta ödül verilip, ulaşmadığında vermemeye dayalı bir programdır. Bu nedenle köpek sadece ödül odaklı olup ödüle ulaşma amacıyla istenilen komutları uygulamayı seçer. Ancak bazı eğitimciler, köpeklerin duygularına ve onların bu şekilde eğitilmelerine karşı çıkmaktadır. Tabii ki ödüle dayalı eğitim çok daha kısa sürede sonuç verecektir. Ancak bir ödül verilmediğinde köpek itaat sınavını başarısız tamamlayacaktır. Tabii ki ödüle dayalı eğitim sistemleri tamamen kötü olarak nitelendirilemez. Ancak sadece bu şekilde yapılması doğru karşılanmamaktadır. Dolayısıyla en iyi şekilde verim alınabilmesi için hem ödül hem de ödül olmadan gerçekleştirilebilecek programlar önerilmektedir. Yani köpeğiniz herhangi bir komutu başardığında sevdiği bir yemeği ödül olarak vereceğiniz gibi, başaramadığı herhangi bir komutta çok ciddi olmayan cezalar vermelisiniz. Bu nedenle köpeğinizi nasıl eğitmek istediğiniz size kalıyor.

Köpek sahipleri köpeklerini eğitmek için şu şekilde bir yöntem de izleyebilirler. Örneğin; bulundukları çevredeki tüm köpek okullarını tek tek ziyaret edebilme şansına sahipsiniz. Bu ziyaret sırasında profesyonel program uygulayan tüm eğitimcileri ve eğitim biçimlerini gözden geçirebilirsiniz. Siz ve köpeğinize en uygun eğitim programını seçtikten sonra, seçtiğiniz programın ait olduğu kuruluşa ait web sitesinden köpek eğitimi izle ibaresini aratıp istediğiniz eğitim biçimine ulaşabilirsiniz.

Eğitim süreci esnasında köpeğinizin soğuk, sıcak, kirli ortam, olumsuz koşullar nedeniyle yakalanabileceği herhangi bir hastalık veya oluşturduğunuz parkur nedeniyle herhangi bir yaralanma olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Varsayım olarak böyle bir durumun gerçekleşebileceği de göz ardı edilmemeli ve ani müdahale için gerekli tüm takım ve donanımı bulundurmalısınız. Elbette ki köpek eğitimi izle ya da köpek eğitim okullarındaki tıbbi müdahale şeklinde bir yazı aratırsanız, köpeğiniz için ani müdahale edeceğiniz durumda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Tıpkı insanlarda olduğu gibi yapılan ilk yardım köpeğinizin hayatını kurtarabilir. Zaten, tüm köpek eğitim okullarında işinin ehli, kararlı ve hayvan sever bir yapıya sahip olan veteriner hekimler çalışmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra, bahçe de köpek besleme imkânına sahip olmayan ve apartmanda köpek beslemek isteyen herkesin vereceği en önemli eğitimlerden birisi de, havlamaması için verilecek eğitimdir. Bu diğer komutlardan daha zordur bunun için, sürekli çalışmak gerekebilir. Sonuç olarak isterseniz kendiniz ve köpeğiniz için zorlu bir aşamayı seçip, köpeğinizi kendiniz eğitebilirsiniz ya da bir eğitmen aracılığı ile kısa süre içerisinde eğitim yoluna gidebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

köpek eğitimi izle