Saha Spaniel yavrusu

Saha Spaniel yavrusu uzun sarkık kulakları olan ve uzun tüylere sahip bir cins köpektir. Özellikle av köpeği olarak tercih edilse de görüntüsü ile bir süs köpeğine benzer. Sevimli ve duygulu bir yapıya sahip olması nedeni ile süs köpeği olarak da sıklıkla tercih edilir. Çocuklarla çok iyi anlaşır ve onlarla zaman geçirmekten hoşlanır. Çocuklu aileler tarafından rahatlıkla tercih edilir. Diğer hayvanlarla ve köpeklerle de dost olur ve iyi anlaşır. Cana yakın ve sıcakkanlı yapısı ile bulunduğu ortamlardaki insanlarla iyi anlaşır. İyi bakılması halinde yaklaşık olarak 13 ile 15 yıl süre ile yaşar. Tüyleri parlak ve pek çok renkte olabilir. Uzun tüylü kulakları ile oldukça sevimli görünen bir köpek cinsi olarak pek çok kişi tarafından tercih edilir. Av köpeği olarak da tercih edilebileceği gibi bekçilik konusunda da iyi sayılır.

Saha Spaniel yavrusu

Saha Spaniel yavrusu

Saha Spaniel yavrusu sahibi olanlar erken dönemde eğitimlerini aldırarak daha rahat bir şekilde onlarla aynı ortamda yaşar. Eğitim almamış olanları ilerleyen dönemlerde başına buyruk davranışlar sergiler. Bu nedenle eğitimlerinin aldırılması daha doğru olur. Ev ortamında oldukça cesur ve dayanıklı bir yapıya sahip olan cins köpeklerdir. Yabancılara karşı sevecen davranışlar sergiler. Kuyrukları devamlı olarak havada sallanır durumdadır. Bu şekilde sevecen ve sevgi dolu olduklarını belli ederler. Zeki ve oldukça da güvenilir köpekler olarak ev ortamında iyi bir arkadaş olur. Başka köpeklerin havlamaları ile dikkatleri çabuk dağılır. Yanlış tavırlarla çabuk sinirlenir ve laubali davranışlardan hoşlanmaz. Bu nedenle eğitim sırasında bu gibi davranışlardan sakınılması gerekir.

Saha Spaniel yavrusu satın almak isteyenler ev ortamında da onlarla uyumlu bir şekilde rahatlıkla yaşar. Günlük yürüyüşlerle egzersiz ihtiyacı rahatlıkla karşılanır. Çocuklu ortamlarda güvenle bırakılabilir ve çocuklarla oyun oynamayı sever. Onlarla çocuk olup rahatlıkla uyum sağlar. Bu nedenle evlerde bakılması durumunda çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Görünümü ile oldukça sevimli ve dost canlısı bir köpek türüdür. Her türlü ortama rahatlıkla uyum sağlar ve diğer hayvanların bulunduğu ortamlara da götürülebilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Saha Spaniel yavrusu