Akita Inu Satılık Yavru

Akita Inu cinsi köpekler inanılmaz bir ırktır ve özellikleri kısaca anlatılamayacak kadar çoktur. Akita Inu’nun kişisel özelliklerine bakacak olursak Akita Inu’lar bağımsız düşünen ve birinci olma isteği taşıyan türlerdir. Eğer ki iki tane Akita Inu türü köpeğiniz varsa ikisi de hemen her konuda birinci gelmek isteyecektir. Evden ilk çıkan, mamasını ilk yiyen, ilk uyuyan olmak isteyeceklerdir. Akita Inu’lar çok sık havlamamaktadır fakat havlarsa bunun nedeni korkmuş olması ya da birini korkutmak amacıyladır. İşte bu sebeple sahipleri bu tür yavruya tüm komutların kendisinde olduğunu ilk günden öğretmelidir. Ancak endişe etmeyin, kendilerinden bekleneni anlamaktadırlar ve bahsedilen Akita Inu Satılık Yavru sizin için iyi bir ev arkadaşı olacaktır.

Bu köpek insanlarla yaşama konusunda yetenekli olduğunu kanıtlamış bir türdür. Eğer evinizde balkonunuz varsa endişe etmenize gerek de yoktur. Çünkü Akita Inu’lar yüksekten korkmazlar. Ayrıca sahil de ya da kırsal alanda sahipleri ile yürümekten keyif alırlar. Kişisel özelliklerinde bulunan özgürlük duygusu onların yeni görüntülere, yeni kokulara ve olaylara olan merakını tetikler. Öğrettikleriniz çok çabuk öğrenebilirler. Akita İnu bir köpek alacaksanız, eve bir tanıdığınız geldiğinde olumsuz bir reaksiyon gösterir mi diye endişelenmenize hiç gerek yok çünkü yabancılar bir tehdit olarak görülmediği sürece Akita Inu’lar onların ne yaptığı ile ilgilenmemektedir. Doğaları gereği sessiz ve sakin olmalarına rağmen insanlara kendilerini adama duyguları çok güçlüdür ve insanlara karşı çok sabırlı olup nadiren saldırganlık gösterirler.

Akita Inu Satılık Yavru

Akita Inu Satılık Yavru

Siz onun yanında olamadığınızda, kendini sıkılmış ve yalnız hissetse de eve dönüşünüzü sabırla bekleyecektir. Bu güzel köpek gürültü yapmaksızın yatağınızın yanında durup sizin uyanmanızı bekleyecektir fakat uyandıktan sonra ona biraz da ilgi göstermenizi ister. Eğer kalabalık bir yerde oturuyorsanız ve çevremdeki insanlar rahatsız olur diye düşünüyorsanız hiç gerek yok. Çünkü bahsettiğimiz gibi bir Akita İnu’lar sakin ve sessiz olmaları ile beraber aynı zamanda iyi birer dostturlar. Tam da bu yüzden Akita Inu Satılık Yavru sizin için harika bir seçim olacaktır.

Özellikle yaşlılarla arasının iyi olup olmadığı merak edilmektedir. Buna evet dememiz mümkün çünkü Akita İnu’lar hasta bakım hizmetlerinde ya da huzur evlerinde yaşlı ve hasta insanları mutlu etmek için de kullanılırlar. Zaten sessiz ve sakin bir yapıya sahip olan bu türün yaşlı bir bireye huzur ve dinginlik sağlaması kaçınılmaz olacak ve onun yaşlılar için de iyi bir dost olduğunu ortaya koyacaktır. Birçok durumda kendileri için yeni olan bir başka köpekle karşılaştıklarında erkek ya da dişi köpek, bu köpekle pek anlaşamamaktadır. Köpeğe iyi bir eğitim verecek ve gerekli kuralları aşılayacak olmasına rağmen sahipleri Akita Inu’nun başka bir köpekle karşılaştığında saldırgan tavırlar gösterebileceğini göz ardı etmemelidirler. Başka hayvanların bulunduğu ortamda tasma ile dolaştırılması daha iyi olacaktır.

Apartman hayatına adapte olabilen köpeklerdir ancak ihtiyaç duydukları egzersizin karşılanması gerekir. Akita Inu Satılık Yavru sizin için iyi bir koruma köpeği haline de gelecektir. Akita Inu’lar çocuklara karşı biraz çekingen olabilir fakat aynı evde yaşadığı çocuklara karşı hoşgörülü olan bu tür, yabancı çocukların kendisine yaklaşmasından hoşnut olmayacaktır.

Bakımı hakkında kısaca bilgi verecek olursak tüylerini tel bir fırça ile sık sık temizlemeniz iyi olacaktır. Çok gerekmedikçe yıkamamalısınız çünkü yıkarsanız üzerinde bulunan su geçirmez tabakasına zarar verebilirsiniz. Yılda 2 kere yoğun bir şekilde tüy değiştirecektir. Eğer tüm bu özelliklere sahip olan bir yavru köpek sizin için de uygunsa Akita Inu Satılık Yavru siz ve aileniz için güzel bir seçim olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Akita Inu Satılık Yavru