Alman Kurdu Köpekleri

Alman Kurdu Köpekleri, dünya üzerindeki en popüler köpek ırklarından birisidir. Bu popülaritesini güçlü fiziğine, mükemmel sayılabilecek görüntüsüne ve harika karakter yapısına borçludur. Dik kulakları, parlak tüyleri, badem gözleri, vücudu ile orantılı kafası ve iri cüssesi görüntü olarak hayvan severleri oldukça memnun etmektedir. Göğüs kafesi geniştir ve bel hizasından aşağıya doğru uzanan uzun kuyruğu bulunmaktadır. Adımları oldukça uzun ve güçlüdür. Dünya üzerindeki en mükemmel aile köpekleri arasında zirveye oynamaktadır. Oldukça sosyal ve zekidir. Sosyal ve zeki olması Alman Kurdunun eğitimini oldukça kolaylaştırmaktadır. Çok zeki olmasından dolayı çocuklarınızı içinizde herhangi bir tereddüt olmadan ona emanet edebilirsiniz.

Çünkü onun çocuk olduğunun farkındadır ve bu durumu göz önünde bulundurarak davranacaktır. Çocuklarınıza zarar vermesinin aksine tıpkı sizi olduğu gibi, çocuğunuzu da her şeye rağmen tüm tehlikelere karşı savunup koruyacaktır. Ayrıca çocuğunuza karşı mükemmel bir sabır göstererek, oyun arkadaşı olacaktır. Aile aşkının ve güvenilirliğini bir kenara koyarsak Alman Kurdu Köpekleri eviniz içinde mükemmel bir bekçi köpeği olacaktır. İçgüdüsel olarak alan ve evini koruma eğilimi vardır. Bu içgüdüsünü doğru bir eğitim ile pekiştirirseniz ortaya son derece kusursuz bir köpek çıkacaktır. Yeri geldiğinde golden cinsi köpek kadar eğlenceli, yeri geldiğinde ise retriever köpek cinsi kadar koruyucu olabilirler. Bu bakımdan aşırı dengeli bir karakteri vardır. Karakterini kusursuzlaştıranda bu özelliğidir. Peki bakımı nasıl olmalıdır? Bakımı yapılırken nelere dikkat etmelisiniz?

Alman Kurdu Köpekleri

Alman Kurdu Köpekleri

Alman Kurdunun kürkü iki katmandan oluşmaktadır. Birincisi deriyi kaplayan yumuşak tüyler, ikincisi ise uzun ve yoğun tüylerden oluşan koruyucu katmandır. Üstteki tüyler yıl boyunca sürekli dökülürken, alttaki katman ise yılda 2 defa dökülmektedir. Bakımını düzenli olarak tarayıp, banyo ile gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu köpek cinsinin tüy bakımını düzenli bir şekilde yapmazsanız alt katman oldukça sağlıksızla saçaktır. Buda deride dökülmelere ve kelleşmesine sebep olacağı için tüy bakımını ciddiye almalı ve ertelememeliyiz. Buna ek olarak eğer tüy bakımı düzenli yapılmazsa tüyler iyice karmaşık bir hal alarak nefes almasını zorlaştıracaktır. Buda köpeğinizin ölümüne bile sebep olabilir.

Tarama işlemini yaparken kafasından başlayıp vücut boyu kuyruğa kadar taramanız daha iyi olacaktır. Düzenli taramanız takdirinde derisinde oluşabilecek bit, pire gibi organizmaları erken teşhis edip önlemini alabilirsiniz. Ayrıca banyo yaptırabilirsiniz fakat yılda en fazla 2 kere ile sınırlandırınız. Ayrıca sağlıksız beslenmesi cildinde kurumaya neden olacaktır. Bu nedenle sağlıklı ve dengeli beslenmesine dikkat etmelisiniz. Alman Kurdu Köpekleri tüyleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle kesinlikle makas ile tüylerini kısaltma gibi bir girişimde bulunmayınız. Bu eylem Alman Kurdu Köpeğinde pek alışılagelmiş bir durum değildir. Tüylerinin daha dolgun bir görüntüye kavuşması için tarama esnasında bir öne bir arkaya tarayınız. Peki, Alman Kurdu Köpeğinin eğitimi nasıl verilmelidir? Eğitim hususunda nelere dikkat etmelisiniz?

Eğitimi;

Alman Kurdu, çok zeki ve sosyal olmasından dolayı eğitim sürecinde size zorluk çıkarmayacaktır. Verdiğiniz komutları oldukça kolay kavrayacak ve sizin düzenli pekiştirmeleriniz ile eğitim sürecini tamamlayacaktır. Eğitim 2 aşamadan oluşmaktadır. Birincisi Temel İtaat Eğitimi, İkincisi ise İleri İtaat Eğitimidir. Temel İtaat ilerisi için oldukça önemlidir. Çünkü temeldir. Temeli sağlam tutmalıyız. Hayvanın üzerinde mutlak liderin siz olmanız için mutlaka temel itaat eğitimini profesyonel eğitmenlerden alması gerekmektedir. Temel İtaati tamamlamış köpeğinizin İleri İtaat Eğitimine geçmesi önerilir. Alman Kurduna liderin siz olduğunu bir şekilde kabullendirmeniz gerekmektedir. Böylelikle işiniz kolaylıkla ilerleyecektir. Bu ırkta Temel İtaat Eğitimi ortalama 4 hafta sürmektedir. Temel İtaat Eğitiminin ardından İleri İtaat Eğitimi de yine aynı şekilde ortalama 4 hafta sürmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurdu Köpekleri