Alman Kurt Köpeği

Alman Kurdu, normalde Alman Çoban Köpeği olarak bilinmektedir fakat ülkemizde ismi Alman Kurdu ya da Alman Kurt Köpeği olarak anılmaktadır. Genelde iş köpeği olarak çalıştırılmaktadırlar. Son derece güçlü, cesur, itaatkâr, neşeli ve saygılı bir köpek cinsidir. Kahverengi ve siyah renkte olabilmektedirler. Burunları her zaman için siyah renktedir. Vücutları dikdörtgen yapıdadır. Başı vücuduyla son derece orantılı ve kemik yapıları oldukça güçlü sayılmaktadır. Kulakları diktir ve her zaman için öne doğru bakmaktadır ( 6 aylıktan küçük Alman Kurt Yavruları için geçerli değildir. Yavru Alman Kurt Köpeklerinde kulaklar kıvrık şekilde olmaktadır ). Vücudu olduğu gibi dişleri de son derece kuvvetlidir.

Gözleri oldukça etkileyicidir. Adeta badem gibi ve çok zekice bakarlar. Tüyleri uzun veya kısa olabilmekle beraber ayakları sert bir biçimde olmaktadır. Bacakları oldukça adalelidir. Korku nedir bilmezler, aşırı cesurdurlar. Aşırı dikkatli olmaları öne çıkan bir diğer özelliklerinden birisidir. Neşelidirler ve öğrenmeye çok yetenekli ve meyildirler. Sahibine bağlılığı yani sadakat açısından diğer köpeklere oranla çok daha fazla sadıktırlar. Buda onları hayvan severlerin sık sık tercih etmesini sağlamaktadır. Öğrenme kapasiteleri çok geniştir. Bu nedenle kolaylıkla eğitilebilen köpekler arasındadır. Aileleri ile zaman geçirmeye çok heveslidirler fakat dışarıdaki yabancılara karşı oldukça mesafelidirler.

Yalnız kalmak onların fobisidir. Çok çabuk sıkılıp bunalıma girebilirler. Buda ailesine ne kadar bağlı olduğunun apaçık kanıtıdır. Gerektiği zaman havlarlar. Aşırı derece doğuştan gelen koruma içgüdüleri olduğu için küçük yaştan itibaren iyi bir eğitim alması gerekmektedir. Diğer hayvanlarla arası ne zamandır birlikte olduklarına bağlıdır. Eğer küçük yaştan itibaren diğre hayvanla birlikteyse hiçbir sorun çıkarmamaktadır. Fakat durum tam tersi ise huysuzlanıp, rahatsız olup saldırganlaşabilir. Küçük yaşta uygun bir şekilde sosyalleştirilirse hem yabancı insanlara hem yabancı hayvanlara karşı oldukça ılıman yaklaşabilmektedirler. Dikkatsiz eğitim ile birlikte bir silaha dönüşebilir. Dikkatsiz eğitim yüzünden çok saldırgan olduğu bir gerçektir. Güzel bir eğitim alan Alman Kurt Köpeği oldukça sadakatli, ılıman ve sakin olmaktadır. En sık rastlanan sorun kalça sorunudur.

Alman Kurt Köpeği

Alman Kurt Köpeği

Alman Kurt Köpeği küçük yaşlardan itibaren dikkatli bir şekilde eğitim almalıdır. Aksi takdirde çok huysuz ve korkak olurlar. Korkularından dolayı ise saldırganlaşıp, ısırma eyleminde bulunabilirler. Köpeği alırken özellikle iyi bir üreticiden alma konusunda oldukça detaylı ve titiz davranmalısınız. cezaya dayalı bir eğitim çizelgesi izlememelisiniz. Bu cinsteki köpek için hiç uygun değildir. Aşırı bir zekâları vardır. Bu nedenle bu köpek cinsi her konuda başarıya hızlı bir şekilde gidebilmektedir. Bu köpek türü aynı zamanda polis, asker ve koruma köpeği olarak ta kullanılmaktadır. Alman Kurt Köpeği ülkemizde çok popüler olan ve çok sık bir şekilde hayvan severlerin beslediği bir köpek cinsidir.

Kilosu ve Boyları ne kadardır? Dişi ve Erkek arasındaki farkları nelerdir? ;

Boy olarak erkek ve diller de farklılıklar göstermektedir. Boy olarak dişilerde 55 – 60 cm arasında değişmekle beraber bu oran erkek Alman Kurtlarında ise 60 – 65 cm arasındadır. Kilo olarak ise dişi ve erkek Alman Kurtları arasında herhangi bir fark gözlemlenmemiştir. Genel olarak kiloları 35 – 40 kg arasında değişiklik göstermektedir.

Bakımı Nasıldır? ;

Eğer evinizde yeterli egzersiz alanı varsa evde yaşamak için uygundur fakat çok yoğun hareket ettiğinden dolayı bahçede daha mutlu olmaktadır. Az tüy dökerler fakat mevsimsel tüy dökme zamanlarında tüy dökümler oldukça yoğunlaşır. Köpeği yılda en fazla 1 kere yıkamalısınız. Evde besleniyorsa tüy dökme problemine karşı sık sık taranabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurt Köpeği