Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek besleme günümüzde çok yaygın bir hal almıştır. Bazen yalnızlığı gidermek ve arkadaş edinmek, bazen çocuklar için çok sevimli bir oyun arkadaşı ve bazen de bulunulan yaşam ve iş alanlarını korumakla görevlendirmek için köpek beslenir. Köpek beslemek tabirinden yola çıkarak bu işini sadece köpeğe yemeğini suyunu koymaktan ibaret olduğu düşünülmemelidir. Köpek beslemek tamamen bu konuda bilinçli olmayı ve sorumlu olmayı gerektirir. Bu gerçeğin bilincinde olmadan köpek sahiplenen kişi köpek ile baş başa kaldığında konunun ehemmiyetine varıyor ve bu işin üstesinden gelemeyeceğini sezinleyerek beslediği köpeği sokağa dahi bırakabiliyor.

İşte bu durum köpeğin psikolojisinde ciddi yıkımlara sebep oluyor. Buna sebebiyet vermemek adına köpek besleyecek kişi mutlaka bu sorumluluğu almalı ve köpeğin eğitimi ve bakımı için gerekli tüm koşulları yerine getirmelidir. Bu konuda köpek sahiplerine destek olmak amacı ile köpek bakım, konaklama ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik birçok kuruluş mevcuttur. Bu kuruluşlardan bir tanesi olan Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği köpeklerin eğitimi konusundan sıkıntı yaşayan köpek sahiplerinin hizmetindedir.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği Ne İşe Yarar?

Köpek eğitimi tamamen uzmanlık gerektiren bir iştir. Atılan topu geri getirmeyi başaran köpek eğitimli köpek anlamına gelmez. Eğitim almış köpek her anlamda yaşadığı ortama ve dış çevreye karşı davranışlarını kontrol altına alan ve sahibine her yönü ile itaat eden köpektir. Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği eğitmenleri tarafından eğitilen köpeklerin tüm kontrolü sahibinin üzerindedir. Tasmalı ve tasmasız olarak sahiplerine tam olarak itaat ederler ve yaşadığı alanda tuvaletini nerede yapması gerektiğini, yemeğini nasıl yemesi gerektiğini, nerede uyuması gerektiğini vesaire gerek kendi gerek ise ev halkının yaşamını kolaylaştıran her türlü doğru davranışı sergilemeyi başarırlar.

Eğitim almış köpek dış çevrede de davranışlarını kontrol altına almayı öğrenmiş olur. Yabancıların yanına gitmemeyi, yabancılın verdiği yemekleri yememeyi öğrenmiş olur. Tasmalı olarak ya da tasmasız olarak sahibinin yürüyüş ve gezilerine sorunsuz bir şekilde eşlik edebilir. Kısaca Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği bünyesinde eğitim alan köpek sahibi ve yaşadığı alan için sorun olmaktan tamamen çıkmış demektir.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği Eğitim Aşamaları

Köpek sahibinin köpeğinden sergilemesini beklediği davranış ne ise, hangi eğitimi aldırmak istiyor ise Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği eğitmenleri bu beklentilerin karşılanabilmesi için köpeğin yaşı, cinsi, ırkı, karakteri, alışmış olduğu davranış kalıpları, yaşadığı ortamı analiz eder. Eğitimin doğru planlanması için bu analiz oldukça gereklidir. Bu analizler neticesinde çıkarılan raporda köpeğe verilebilecek eğitimin programı hazırlanır. Köpeğinizin özellikleri değerlendirmeye alınarak eğitim aşamasında verilebilecek ödül türleri tespit edilir. Eğitimin olabildiğince etkin ve kısa olması gerekli eğitim programı hazırlanarak uygulama evresine geçilir.

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği eğitmen kadrosu alanında uzman olan kişilerdir ve işlerini profesyonelce yaparlar. Köpeklere verilen eğitimler köpeklerin özelliklerine ve hangi amaçla eğitildiklerine bağlı olarak farklılıklar gösterir. Ancak tuvalet eğitimi ve Temek İtaat Eğitimi için bu ayrım söz konusu değildir. Eğitim almaya gelen her köpek bu eğitimlere mutlak suretle tabi tutulur. Köpekler Temel İtaat Eğitimini aldıktan sonra sözü edilen eğitim amacına yönelik eğitim programlarına uygulamaya geçilir.

İleri İtaat Eğitimi, Alan Koruma Eğitimi, K9 Köpek Eğitimleri, Show Eğitimleri, Aktör Köpek Eğitimleri gibi çok yönlü eğitim programlarını uygulayan Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim çiftliği eğitmenleri sahip oldukları köpek sevgisi ile işlerini severek ve sabırla yapıyorlar. Köpek sahiplerinin bekledikleri eğitimleri büyük ölçüde köpeğe kazandıran bu kurum eğitmenleri verdikleri hizmetleri en iyi şekilde yerine getiriyorlar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Cüneyt Alpacar
    6 yıl önce

    Dişi Labrador cinsi köpeyim var . Özellikle tuvalet ve birlikte hareket etme konusunda eğitim alsın istiyorum …. Henüz 4 aylık 200 metre karelik bir garajım var ve orada bakıyorum … tuvalet en büyük sorun. Ücret ve eğitim hakkında bilgi verirseniz sevinirim ……

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Gaziosmanpaşa Köpek Eğitim Çiftliği