İstanbul Büyükçekmece Köpek Pansiyonu

Büyükçekmece İstanbul’un en büyük ilçeleri arasında yer alır. Pansiyon alan olarak oldukça geniş bir yere sahip ve doğa ile iç içe bir yerdedir. Köpekler burada hem daha keyifli dakikalar geçirir hem de kendilerine yeni arkadaşlar edinerek daha fazla sosyalleşme imkanına sahip olurlar. İstanbul büyükçekmece köpek pansiyonu sadece evde bakımı yapılan köpekleri değil aynı zamanda sokakta sahipsiz olan köpeklerin bakımı ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayan bir köpek pansiyonu pansiyondur. Sokak hayvanlarının bakımının gerçekleşebilmesi için sadece köpek sever ve vicdanlı insanların onları alarak bu pansiyona getirmeleri gerekir. Büyükçekmece ilçesinde yer alan bu pansiyon köpekler için oldukça kaliteli hizmetler sunar ve tüm köpeklerin ihtiyaçlarına cevap verebilir bir durumdadır. Istanbul büyükçekmece köpek pansiyonu tüm köpeklerin ihtiyacını mükemmel bir şekilde girmekte ve onların kendilerini sahipsiz hissetmemeleri adına gerekli özeni gösterir.

Köpek sever insanların en sadık dostlarına sanki kendi köpekleriymiş gibi muamele yaparlar. Onlara şefkat ve sevgiyle yaklaşırlar. Ayrıca köpeklerin pansiyonda bulundukları süre boyunca gerekli olan tüm eğitimler pansiyon tarafından veriliyor. Bu eğitimler sayesinde zaten sahibine bağlı olan köpek, sahibine daha fazla bağlanıyor ve sahipleri arasında ki ilişki daha kaliteli ve sağlıklı bir hale geliyor. Sokaklarda yaşayan ve bakımları yapılmayan bir çok köpek bulaşıcı hastalıklara sahip oluyor ve bu durum bulundukları ortamlarda ki kişilerin sağlıkları açısından sıkıntılı durumlar yaratabiliyor. Bu pansiyonun kurulma amacı tamamen bakıma muhtaç olan köpeklerin bütün ihtiyaçlarını gidermektir.

İstanbul Büyükçekmece Köpek Pansiyonun Önemi:

Istanbul Büyükçekmece Köpek Pansiyonu

Köpekler çok özel hayvanlardır ve aynı zamanda çok özel duygulara sahiptirler. Bu nedenle evde yalnız bırakıldıkları ve ihtiyaçları olan sevgi ve ilgiyi göremedikleri zaman hırçınlaşabilir ve saldırgan davranışlar içerisine girebilirler. Bu durum çoğu zaman köpeklerde psikolojik ve ruhsal olarak hastalanmalarına neden olur. Ancak bu pansiyona bırakılan köpeklere özel olarak verilen eğitimler sayesinde köpekler sahiplerinden ayrı kaldıkları zamanlarda nasıl davranmaları gerektiğini öğrenirler ve özel deneyimler kazanırlar. Aynı zamanda bu pansiyon istenilen ölçülerde köpek bakım evleri de üretiyor. Böylelikle pansiyona bırakılmayan köpekler onlar için temin edilmiş olan evlerde özenli bir şekilde bakımlarının yapılması sağlanıyor.

İstanbul Büyükçekmece Köpek Pansiyonu Neden Tercih Edilmelidir?

Bu pansiyon köpeklerin ihtiyacı olan her şeyi karşılamak amacı ile kurumuş bir yerdir. Bu pansiyonda köpekler diğer köpeklerle oyunlar oynar ve pansiyonda bulundukları zaman diliminde asla can sıkıntısı yaşamazlar. Burada görev alan personeller eşliğinde köpekler sabah ve akşam iki defa olmak üzere enerjilerini atmaları için yürüyüş ve egzersizler yapıyorlar. Enerjilerini atan köpeklerin de psikolojik ve ruhsal olarak sıkıntı yaşama ihtimalleri düşüyor. Bu pansiyon, köpeğini pansiyona teslim etmek isteyen fakat, kendi özel aracı olmayan ya da köpeklerini buraya getirmeye imkanı olmayan kişiler için özel araçlar tahsis ediliyor ve köpekler ev adreslerinden alındıktan sonra, yine istenilmesi durumunda ev adreslerine geri teslim edilirler. Bu pansiyonda köpeklerin sıcak havalarda serinlemeleri adına özel havuzlar vardır. Köpekler bu havuzlarda sıcak yaz aylarında keyifli dakikalar geçirip serinledikten sonra onlarla ilgilenen personeller tarafından hasta olmamaları adına kurulanırlar.

Ancak köpeklerin bu pansiyona kabul edilebilmeleri için tüm aşılarının tam olarak yapılmış olması gerekir. Bu durum pansiyonda bulunan diğer köpekler ve çalışan personellerin sağlıklarının korunması adına çok önemlidir. İstanbul Büyükçekmece Köpek Pansiyonu  kayıt işleminin tamamlanmasından önce köpekler pansiyonda bulunan veterinerler tarafından herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı detaylı bir şekilde araştırılır. Köpek kayıt işleminde köpekte herhangi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen sonradan çıkabilecek olan tüm rahatsızlıklara tedbir olarak pansiyon veterineri tarafından sağlık kontrolleri devamlı olarak yapılır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Büyükçekmece Köpek Pansiyonu