Kurt Köpeği Fiyatları Nedir?

Kurt köpekleri ülkemizde en sık beslenen köpek ırklarından bir tanesidir. İlk kez köpek besleyecek olan kişiler için oldukça ideal köpeklerdir. Genel olarak bakıldığı zaman eve köpek alma kararı alan kişiler, en fazla kurt köpeklerini tercih etmektedir. Kurt köpekleri her alana ayak uydurabilirler. Ev ortamında bakılacak ise, eğitimleri verilerek uyum sağlayabilirler. Bunun yanı sıra, kullanıcıların sık sık merak ettiği konulardan bir tanesi kurt köpeği fiyatları nedir? Hakkında çok sorular alınmaktadır. Kurt köpeklerinin fiyatı alınacağı yere göre fiyatları değişmektedir. Kesin ve net bir fiyatları yoktur.

Kurt Köpeklerinin Genel Özellikleri

Kurt köpeklerinin güçlü yapıları vardır. Oldukça zeki ve kolay eğitilebilen ırklardır. Yavruyken eğitimleri başlandığı andan itibaren kolaylıkla öğrenebilirler ve çok iyi söz dinlerler. Genel olarak bakıldığı zaman kurt köpekleri polis ya da bekçilik köpeği olarak eğitilmektedirler. Son derecede iyi bir polis köpeği olurlar. Bu köpek ırklarının hiç bir şekilde korku hisleri yoktur. Tam olarak cesurlar ve korkusuz canlılardır. Bunun yanı sıra, sahiplerine çok düşkün ve itaatkar köpeklerdir. Öğrenmeye çok heveslidirler. Sadakat açısından bakıldığı zaman kurt köpekleri, diğer köpek ırklarına göre daha sadakat ve sevecen canlılardır. Kendilerine çok güvenirler. Eğitilebilme açısından ilk sıralarda görülen köpeklerdir. Ailelerine ve sahiplerine düşkündürler. Onlarla vakit geçirmekten ve onlarla oyunlar oynamaktan büyük zevk alırlar. Kurt köpekleri eğitime bağlı olarak, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehditte saldırgan yapıya bürünürler. Sahiplerini içgüdüsel olarak koruma altına alırlar. Diğer insanlara karşı her zaman mesafeli tavırları vardır.

Kurt Köpeği Fiyatları Nedir?

Kurt köpekleri genetik olarak yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Sahiplerinden uzun süre asla kalamazlar. Kaldıkları andan itibaren evi dağıtmaya ve sürekli olarak ulumaya meyillidirler. Kurt köpeklerinin yüksek derecede koruma içgüdülerine sahiptir. Eğitim almasalar bile büyüdükleri zaman sahiplerini otomatik olarak koruma altına alırlar. Ancak ileride bir takım sorunlar ile karşılaşılmaması için küçük yaşlarda mutlaka eğitimleri verilmelidir. Aşırıya kaçmaması bu noktada çok önemlidir. Diğer köpeklerle anlaşmaları tamamen küçük yaşlarda eğitimlerine bağlıdır. İyi ve sıkı bir eğitim sağlanmışsa diğer köpeklerle de anlaşabilirler. Fakat sosyalleştirilmediği taktirde diğer köpeklerle anlaşmaları mümkün değildir. Saldırgan ve huysuz tavırlar sergileyebilirler. Bu nedenlerden dolayı mutlaka küçük yaşlardan eğitimleri verilmesi gerekmektedir. Kurt köpekleri küçük yaşlarda eğitimleri verilmişse son derecede uyumlu ve uysal canlılardır.

Kurt Köpeklerinin Bakımı

Kurt köpeklerinin bakımı ırkına göre değişebilmektedir. Ancak genel olarak bakıldığı zaman tüyleri benzer ve yapıları neredeyse aynıdır. Öncelikle kurt köpekleri bahçe ve geniş alanlara daha uyumludurlar. Ev ortamında bakılacak ise, mutlaka egzersiz ihtiyaçları karşılanmalıdır. Onlara uygun alanlar sağlandığı taktirde kolaylıkla evde beslenebilirler. Bunun yanı sıra, ev ortamına uyum sağlayabilmeleri için küçük yaşlarda eğitimlerinin verilmesi gerekmektedir. Fakat yine de bahçeli alanlar onların daha mutlu olmasına ve daha huzurlu hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Kurt köpeklerinin genetik olarak tüy dökme durumları sık sık meydana gelmektedir. Azda olsa mevsimsel olarak aşırı tüy dökebilirler. Evde besleyecek olan kişiler için tüy dökme problemi sorun olduğunda fırçalama yardımı ile bu problemin önüne geçebilirsiniz. Kalın taraklı fırçalar daha yararlı olacaktır. Kurt köpekleri son derecede itaatkar ve zeki canlılardır. Bazı durumlarda ve tedirgin oldukları zaman oldukça sinirli bir hale dönüşürler. Bu problemlere rastlamamak için küçük yaşlarda sosyalleştirilmeli ve temel komutlarının öğretilmesi gerekmektedir. Böylelikle diğer köpeklerle ve insanlarla anlaşmaları daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra, aşıları küçük yaşlarda aksatılmadan yaptırılmalıdır. Veteriner tarafından kalçalarını kontrol ettirilmelidir. Kurt köpeklerinde genel olarak kalça çıkıklığı gibi problemler meydana gelmektedir. Bu nedenle veteriner yardımı ile kontrolleri yaptırılmalıdır.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kurt Köpeği Fiyatları Nedir?