Minyatür Pinscher Köpek eğitimi eğitmeni

Minyatür Pinscher cinsi köpek küçük, kompakt, kaslı fakat zarif bir görüntüye sahip bir köpek cinsidir. Vücut yapısı olarak iki kısma ayrılır sırt çizgisi ya düz ya da arkaya doğru hafif eğimli bir yapıya sahiptir. Ön ayakları yere dik basmaktadır ve birbirine karşı paralel bir yapıdadır. Minyatür pinscher cinsi köpeklerin patileri küçük ve kedinin patileri gibidir. Minyatür Pinscher cinsi köpeklerin Çene yapısı güçlü ve bedenin geri kalanı ile orantılı şekildedir. Diş yapısı makas şeklinde kapanır. Minyatür Pinscherlerin gözleri parlak ve koyu renkli ve oval şekildedir. Minyatür Pinscher cinsi köpeğin tüyleri kısadır ve renkleri çoğunlukla siyah, ten rengi ve kahverengi olabilmektedir. Bu köpek cinslerinin kendine has bir adımlama şekilleri vardır adımlarını yüksekten atmaktadırlar.

Minyatür Pinscher Cinsi Köpeğin Kökeni

Minyatür Pinscher Köpek eğitimi eğitmeni

Minyatür Pincsher Cinsi köpek Alman cinsi bir köpektir ve ‘ Terrier ’ cinsinin Alman olan türüdür. Minyatür Pinscher, Doberman Pinscher köpek cinsinden türememiştir. Doberman cinsi köpekler ilk olarak Amerika’da meydana çıkmıştır ve Pinscher iki köpek ırkının kökenidir ve Doberman köpek cinsinin köklerini oluşturmaktadır. Minyatür Pincher üç ırk ile akrabalıkları bulunmaktadır. Bunlardan ilki Alman Pinscher cinsi köpektir. Minyatür Pinscher siyah ve ten rengini alman Pinscher köpek cinsinden almıştır. İkinci olarkDachshund köpek cinsidir ve Minyatür Pinscher kırmızı rengini ve cesurluğunu bu köpek cinsine olan akrabalığına bağlıdır.

Üçüncü olarak İtalyan Greyhound köpek cinsidir. Nazik duruşu ve oyun sever kimliğini bu köpek cinsinden almıştır. Minyatür Pincsher cinsi köpeklere ait ilk kanıt 1600’lü yıllarda bir tabloda çizilmiş kırmızı bir köpek bulunmaktadır. Bu köpek görünüş bakımından Minyatür Pinscher cinsi köpeğe benzemektedir. Günümüz köpeklerinden farklı bir görüntüsü olduğundan dolayı üretilmeye başlanmıştır. Bu ırkın günümüze kadar gelmesindeki en büyük etken ise 1. Dünya Savaşı’ndan önce Amerika’ya gönderilmiş olmasıdır. 1929 yılında ise Amerikan Kennel Kulübü tarafından tescillenmiştir. Minyatür Pinscher günümüzdeki en önemli gösteri köpek cinslerinden biridir.

Minyatür Pinscher Cinsi Köpeğin Tüy Yapısı

Minyatür pinscher cinsi köpeğin tüyleri düz, kısa ve parlaktır. Renkleri ise kırmızı, koyu bordo, ten rengi ya da siyah olabilmektedir.

Minyatür Pinscher Cinsi Köpeğin Karakteri

Minyatür Pinscher cinsi köpek kendine güvenen ve kendi dünyası olan küçük bir köpek cinsidir. Bu mağrur ve aşırı cesaretli köpek cinsi havlamayı oldukça sevmektedir. Minyatür pinscher cinsi köpekler sahibine son derece sadık bir köpek cinsidir. Minyatür Pinscher cinsi köpek zeki, enerjik ve cesaretlidir. Küçük bir köpek cinsidir ancak kalbi son derece büyük bir cesur ile kaplıdır. Minyatür Pinscher az da olsa bir koruma güdüsü vardır. Diğer köpek cinslerine karşı saldırgan tutum içerisin de olabilmektedirler. Ancak diğer ev hayvanları ve bu köpek cinslerini sıkmayan çocuklar ile iyi geçinebilmektedirler. Yabancılara karşı şüphe ile bakmaktadırlar.

Minyatür Pinscher Köpek eğitimi eğitmeni

Ancak Minyatür Pinsher cinsi köpeklerin davranışı tamamen yavru iken nasıl eğitim aldıklarına bağlıdır. Minyatür Pinscher cinsi köpekler çok zeki oldukları için çabuk öğrenirler. 2 – 4 aylık iken diğer insan ve köpeklerle tanıştığı sosyalleşme merkezlerine götürülmesi ve kaynaştırılması tavsiye edilir. Bu köpek cinslerinin tuvalet eğitimine önem verilmelidir. Minyatür Pinscher köpek cinsine ” Kucak Köpeklerinin Kralı ” denmektedir. Boyutları çok ufak bir köpek cinsi oldukları için fazla beslenmemelidir aksi taktir de kilo almaya çok müsait köpek cinslerinden biridir.

Minyatür Pinscher Köpek Eğitimi Eğitmeni fiyatları köpeğin yaşına ve eğitim alanına göre değişmektedir. Kesinlikle profesyonel eğitmen tarafından eğitimi yapılmalıdır. Aksi taktir de istenilmeyen davranışlar gösterebilir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Minyatür Pinscher Köpek eğitimi eğitmeni