TerrierMaltese Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi köpeklerin çok daha sosyal canlılar olabilmesi için gereklidir. Bu nedenle köpeklerin ırkı ne olursa olsun eğitimlerinin gerçekleşmesi gerekir. Fakat her köpek türü için aynı eğitimi uygulamak doğru değildir. Bu nedenle öncelikle köpek sahiplerinin köpeklerinin ırkını çok iyi bilmesi gerekir. Köpek eğitiminde bilinmesi gereken temel eğitimler vardır. Bu temel eğitimler her köpek için geçerli olsa da eğitimin uygulanma sürecinde farklılıklar olabilmektedir. Köpek eğitimi konusunda uzman kişilerden destek alarak köpeğiniz ile çok daha iyi anlaşabilirsiniz.

Köpek eğitiminde köpeğin ırkına ve yaşına uygun eğitimleri vermek önemlidir. Kimi köpeklerde koruyuculuk ve bekçilik özelliği yüksek olduğundan dolayı köpeklere daha çok bu yönde eğitimleri vermek gerekir. Fakat köpek eğitiminde her köpeğe aynı eğitimi vermeye çalışmak köpeklerin olduğundan farklı hareket etmesine neden olacağından dolayı köpekler için en uygun eğitim onların ırkına uygun olan eğitimdir. Köpek eğitimi konusunda profesyonel destek almak bu süreci hızlandıracağı gibi aynı zamanda köpeğin ırkına uygun eğitimi de almasını sağlayacaktır.

TerrierMaltese Köpek Eğitimi

Eğer Terrier ırkına sahip bir köpeğe sahipseniz eğitim konusuna da geniş bir yer vermeniz gerekecektir.TerrierMaltese köpek eğitimi alanında uzman kişilerden destek almak eğitim sürecinin daha kaliteli geçmesini sağlayacaktır. Eğitimde önemli olan öncelikle köpeğin yaşı ve ırkına uygun eğitimlerin neler olduğunu saptamaktır. Bu noktada köpek sahiplerine de önemli görevler düşüyor. Bit köpek sahibi olmadan önce sahiplenmek istediğiniz köpeğin nasıl bir ırktan olmasını istediğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Sahipleneceğiniz köpek ırkı hakkında genel bilgilere sahip olmak nasıl eğitim alması gerektiği hakkında da ipucu verecektir.

TerrierMaltese Köpek Eğitimi

TerrierMaltese Özellikleri Nelerdir?

TerrierMaltese köpek ırkı Malta’dan gelmektedir. Dünyanın en eski ırklarına sahip olan TerrierMaltese cinsi köpekler siyah ve geniş burun yapısı ile bilinmektedir. Sarkık kulak yapısına sahip TerrierMaltese aynı zamanda küçük ayak yapısı ile de dikkatleri çekmektedir. Terrier ırkından gelen köpeklerin bilinen en önemli özelliği de tüylerinde yağlanma oranının çok fazla olmasıdır. Ortalama ömürleri 15 ile 18 yıl arasında değişen bu köpekler itaat etmeyi seven köpek türleri arasında yer alır.

Genel olarak hırçın yapıya sahip olmasalar da yabancı kişilere ya da köpeklere karşı huysuz olabilmektedir. Kalabalık aileler için uygun köpek türleri arasında yer alan TerrierMaltese cinsi köpekler aile üyesine dahil olan herkesi sevebilirler. Bu nedenle yalnızca sahiplerine karşı değil aynı zamanda aile içerisinde sık gördüğü kişilere karşı da duyarlı köpeklerdir. TerrierMaltese köpekler uysal yapıya sahip olmaları ile de bilinen bir türdür. Hassas karakterde olan bir köpek türü olan TerrierMaltese apartmandan daha çok bahçeli evler için uygun köpek türleri arasında yer alır.

TerrierMaltese Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Her köpek ırkının farklı eğitim alması gerektiği düşünüldüğünde TerrierMaltese köpekler için en uygun eğitim yumuşak ses tonunu içermelidir.. Komutlara uymakta zorluk çekmeyecek köpek türleri arasında yer alan bu köpekler akıllı ve uysal canlılardır. Uysal olmaları nedeni ile eğitime kolay adapte olabilirler. Fakat TerrierMaltese hisleri kuvvetli canlılar arasında yer aldığından dolayı eğitimcilerini sevmesi gerekir. Bu noktada TerrierMaltese ırkını eğitecek olan köpek eğitimcilerinin kullanacağı ses tonu önemlidir. Sahipleri ile iyi ilişkiler kurabilmeyi beceren köpek ırkından birine sahip olan bu köpekler için eğitim sürecinde sahiplerin desteği de önemlidir. TerrierMaltese köpekler sahiplerine itaat etmeyi sevdiklerinden dolayı verilen komutlarda da itaat içerikleri barındırmak köpeklerin eğitimini hızlandırmakta etkili yöntemlerden biri olacaktır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

TerrierMaltese Köpek Eğitimi