Kedi köpek oteli anadolu yakası

 

Hayvansever olmak çok güzel olmakla birlikte belli sorumlulukları olan bir hobidir. Hayvansever olmanın yanında belli hayvan türlerine ilgisi olan insanlar bolca vardır ülkemizde. En çok ilgi duyulan hayvan çeşitleri içerisine kediler ve köpekler rahatlıkla girerler. Çevremizden sürekli kedilerle ilgili de, köpeklerle ilgili de olumlu olsun, olumsuz olsun sürekli görüşler duyarız. Ama dediğimiz gibi bu hayvanlar insanların hobi alanına girer ve bunun sorumlulukları, daha doğrusu bir bedeli vardır. İşte bu bedeli ödemek de hayvanseverlere düşer. Nitekim hayvanseverlere, daha doğrusu hem köpeklere hem de kedilere ilgisi olan insanlar bunu keyifle yaparlar. Zira bu hayvanlar onların hobileridir.

Ancak hayvanseverlerin sahibi oldukları köpeklere veya kedilere ayıramadıkları zamanlar olmaktadır. Bu da hayatın akışı içerisinde karşılaşılabilecek doğal bir durumdur. İşte bu durumlarda hayvanların teslim edilebileceği yerler, hayvanların emanet edilebileceği kurumlar vardır. Bunlar köpek oteli veya kedi oteli diye geçer. İstanbul’da da bu kurumlar mevcuttur. Kedi köpek oteli anadolu yakası da bunlardan biridir.

Kedi köpek oteli anadolu yakası hem kedilerin, hem de köpeklerin bırakılabilecekleri bir yerdir. Hayvanseverlerin hayatlarındaki yoğun iş tempoları içinde değerlendirebileceği alandır. Bu tip otellerde köpeklere ayrıca eğitim de verilmektedir. Köpeğe hem bakım yapılıp hem de eğitim verilmesinin yanı sıra kedilere de bakılmaktadır. Hayvanseverlerin oldukça ilgisini çekebilecek bu tip alanların fiyatları da otellerin seviyesine göre değişmekle beraber genelde uygundur. Köpekler de kediler de bakılmaya muhtaç hayvanlar olduğundan bu tarz kurumların varlığını desteklemek de yine hayvanseverlere düşmektedir. Kediye ve köpeğe sahiplerinin gösterdiği ilgi dışında profesyonelce çalışan uzmanların onlara bakmaları da aynı önemdedir. Zira bilgisizce hayvanlara bakılırsa aksi sonuçlar doğabilir. Bu bahsettiğimiz uzmanlara da hayvanlar için dizayn edilmiş otellerde rastlayabiliriz. O anlamda da bu tip otellere hayvanları götürmek gayet doğru bir davranış olacaktır.

Kedi köpek oteli anadolu yakası

Kedi köpek oteli anadolu yakası

Kedi köpek oteli anadolu yakası tıpkı diğer oteller gibi belli bir ücret karşılığında hizmet verirler. Bu hizmetler kediler ve köpekler üzerinden yürür. Otellerde çalışan personellerin eğitim seviyesini araştırmak ve kontrol etmek hayvan sahibinin tekelindedir. Hayvan sahipleri bu hassaslığı sevdikleri ve sahip oldukları hayvanlar için yapmalılardır. Günümüzde de yapılmadığı pek söylenemez. Hayvanseverler sahip oldukları hayvanlar konusunda oldukça titizlerdir. Dünyada ve ülkemizde kedi – köpek otellerini değerlendiren insan sayısı da oldukça fazladır. Yani insanlar hobileri için, sevdikleri hayvanlar için fedakarlık yapmaya hazırdırlar. Hayvanlara karşı bu derecede hassaslık gösteren insanların emanet ettikleri hayvanlarının akıbetlerinin de ne olduğunu araştırmaları onların hakkıdır. O nedenle de hayvanlar otellere teslim edildikten sonra ara sıra da olsa hayvan sahiplerinin kendi hayvanlarının durumunu sormaları kadar doğal bir durum olamaz. Bu hakları da zaten vardır.

Kimi insanın köpekler, kimi insanın kediler can dostlarıdır. İnsanına göre bu durum değişir. Kim hangi hayvana sempati duyuyorsa ona karşı ilgi gösterir ve ona karşı sorumluluk duygusuyla yaklaşır. Kediler de dahil olmak üzere özellikle köpekler sahiplerinden ilgi beklerler. Bu ilgi onlara gösterilmezse kendilerini kötü hissederler. Ancak hayvan sahiplerinin hayvanlarına yetemedikleri zamanlarda, onlara vakit ayıramadıkları durumlarda başka kişilerden aynı ilgiyi görebilmeleri için hayvanlar için işletilmekte olan otellere kuşkusuz ihtiyaç vardır ve bu otellerin hayvanseverler tarafından kesinlikle değerlendirilmesi gerekir. Zira hayvanlar ilgi göremediği, ihtiyaçları karşılanmadığı zamanlarda ruhsal ve fizikselolarak sıkıntı yaşarlar. Yaşamamaları için kedi köpek oteli anadolu yakası da değerlendirilebilecek yerler arasındadır. Bu görev de tabiki hayvanseverlere, daha doğrusu hayvan sahiplerine düşmektedir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedi köpek oteli anadolu yakası