EĞİTİMİN KÖPEĞE FAYDALARI

EĞİTİMİN KÖPEĞE FAYDALARI

Hause Of İstanbul

Eğitim, köpeğin daha sağlık ve disipili bir hayata adım atmasına yardımcı olmak için belirli parametrelerden oluşan bir süreçtir. Sahibinin beklentilerine cevap vererek daha iyi dost olmalarını sağlamaktır. Eğitim köpek için gerekli olduğu kadar sahibi içinde şarttır. Farkında olmadan köpekde oluşabilecek bir takım psikolojik sorunların oluşmasını engellemek için gereklidir. Köpek eğitim süreci zorlu bir zaman dilimidir. Bu süreçte köpek kadar sahibi de zorlanmaktadır. Köpeğin sahibinin yaşam koşullarına ve beklentisine maksimum olarak uyum sağlaması için tasarlanan köpek eğitimi süresi genel olarak 3-4 hafta arasında değişmektedir. Bu konuda eskisine oranla çok daha fazla gelişme kat eden okullar bulunmaktadır. Yeterli alt yapıya sahip olduğunuz takdirde köpeğinizi sizde eğitebilirsiniz. Ancak bu sizin için çok daha zorlu bir süreçtir. Zira köpeğin iyi bir eğitim alması için öğrenilmesi gereken veri oldukça fazladır. Bunun yerine köpeğinizi bir okula kayıt ederek çok kısa sürede eğitim olayını sonlandırabilirsiniz. Uzmanlar köpeğin iyi bir kuruluşta eğitim görmesi, sizin vereceğiniz eğitimden çok daha faydalı olduğunu iddia etmektedirler. Bunun en temel sebebi köpeğin eğitim okullarda tanıştığı köpekler ile seviyeli ilişkiler kurarak sosyalleşmesini olumlu olarak artırmasıdır. Köpek eğitim kuruluşları büyük şehirler başta olmak üzere günümüzde oldukça artmış durumdadır. Köpek eğitimi İstanbul anadolu yakasında son derece fazladır.

Köpek eğitimi İstanbul anadolu tarafında oldukça yoğun ilgi görmektedir. Zira kalabalık bir kent olan İstanbulda köpeğin eğitimi diğer şehirlere oranla bir kademe daha fazla gereklidir. Köpeğin sosyalleşmesi ve diğer insanlara karşı tavrı çok önemlidir. Köpek eğitimi köpeğin cinsine, bağlı olduğu aileye ve fiziksel durumuna göre değişmektedir. Yabani bir aileye mensup olan köpekleri eğitmek diğerlerine göre daha fazla ilgi ve sabır gerekmektedir. Köpek eğitiminin maksimum düzeyde verimli geçmesi için sahibi eğitim süresi boyunca ilgisini ve dostluğunu köpeğe çok iyi bir şekilde aktarmaya çalışmalıdır.

Köpek eğitimi İstanbul anadolu yakasında ulaşıma açık yerlerde oluşturulmuştur. Buralardaki kaliteli köpek okullarında köpekler ile ilgili gerekli olan bütün hizmetler en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Personellerin hayvan sever olmasına , ruhen ve bedenen sağlıklı olmalarına dikkat edilmiştir.Köpek eğitim okullarında temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, tuvalet eğitimi gibi dersler verilmektedir. Temel itaat eğitimi, bir köpeğin alması gereken en önemli derslerin başında gelmektedir. Bu derste takip komutu, otur komutu, hayır komutu ,aferin komutu gibi en gerekli eğitimler verilmektedir. Temel itaat eğitimlerini başarılı olarak tamamlayamayan bir köpeğin diğer derslerde başarılı olması mümkün değildir. Cinsi ne olursa olsun bir köpeğin yaşamı boyunca mutlaka temel itaat eğitimi alması gerekmektedir.

Temel itaat eğitimi köpeğinizin en gerekli eğitimlerin yanı sıra sizinle daha iyi ilişkiler kurması açısından son derece faydalıdır. Ayrıca bu eğitim parametresinde köpeğin zeka düzeyi ve algı kapasitesi maksimum düzeye yükselmektedir. Köpek eğitimi İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarında özenle seçilmeli ve temel itaat eğitimleri başta olmak üzere ne düzeyde eğitim verdiği detaylıca araştırılmalıdır. Temel itaat eğitimini başarı ile noktalamış bir köpek ikinci aşama olarak ileri itaat eğitimlerine geçmeye hak kazanmıştır.İleri itaat eğitimlerinde temel itaat eğitimleri sahibi aracılığıla tekrarlanarak köpeğin iyice sindirmesi sağlanılır. Ardından Tuvalet eğitimi kısmına geçiş yapılır. Tuvalet eğitimi iç mekan ve dış mekan olmak üzere 2 bölümden oluşur. Köpeğin ihtiyacı çeşitli tekrarlar sonucunda bu kısımda başarılı bir şekilde öğretilir. Eğitim sonunda köpek bu derslerden herhangi birinden başarısız olmuşsa ders tekrar uygulanır ve köpeğin dersi iyice öğrenmesi sağlanır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

EĞİTİMİN KÖPEĞE FAYDALARI