Köpek Sesi

kopek-pansiyon

Hause Of İstanbul
Köpekler hakkında dikkat etmemiz gereken veya araştırmamız gereken bir konu onların sesi olmaktadır. Sizde bir köpek sahibi olabilirsiniz, fakat yaşadığınız yere göre, köpeklerin bina içerisinde sessiz kalmaları gerekiyor veya çok fazla ses çıkarmamaları gerekiyor. Büyük binalar olduğu zaman bu çok fazla bir sorun olmuyor, fakat küçük muhitlerde, birçok kişi köpek sesinden rahatsız olabiliyor. Köpek sesi, daha doğrusu köpeklerin havlaması. Köpeklerin doğasında olan bir şeydir, fakat sürekli olarak havladıkları zaman, insanlar ciddi anlamda rahatsız olabiliyorlar ve öyle olunca, şikayet bile edenler oluyor. Köpeklerin sessi olmaları için veya gereksiz yerlerde havlamaması için onlara eğitim verilmesi gerekiyor. Bu eğitim çok kolay bir eğitim değil, çünkü köpek ister istemez havlamak isteyecek veya bir şeylere karşılık vermek isteyecek. Bu yüzden, onlara gerekmedikleri yerde havlamamaları için eğitim vermek isterseniz, köpek eğitim merkezlerinden destek alabilirsiniz.

Bazen köpek seslerine aldırmayanlar bile oluyor ama akşam veya gece olduğu zaman, bu rahatsız edici bir hale geliyor ve uyuyamayanlar oluyor. Böyle durumlarda şikayet edenlerde haklı oluyorlar. Köpeklerin doğasında olan bir şey, fakat eğer bir şeyleri eksik kalmışsa mutlaka havlayacaklardır veya ses çıkaracaklardır. Bu yüzden eğer köpek beslemek istiyorsanız, bütün sorumluluklarını almanız ve aynı zamanda çevreyi rahatsız etmemesini öğretmeniz gerekiyor. Köpek sesi bazen insanları rahatsız edebilir, fakat onlara gereksiz yerde ses çıkarmamalarını öğrettiğiniz zaman, bütün binanın gözdesi haline bile gelebilir. Bazen köpek seslerini sevenler ve köpek sesi kayıtları taşıyanlar bile oluyor. Hatta yavru köpeklerin sesleri o kadar şirin oluyor ki insanlar kayıt altına bile alıyor. Köpekler ciddi anlamda özel hayvanlardır ve onlarla olan dostluğunuzun ömür boyu sürmesi gerekiyor. Hiç kimse yoksa bile, köpekler sizin en yakın arkadaşınız bile olabiliyor. Bu çok önemli bir ilişkidir ve siz ona ne kadar sevgi gösterirseniz, onlarda o kadar çok sözünüzü dinleyecek bir duruma geliyor ve sus dediğiniz zaman susuyorlar.

Özellikle köpek besleyenler çok iyi bilirler ki, köpek bakımı gerçekten çok zordur ve onları eğitmek. En önemlisi onları eğitip evde sizinle beraber yaşayabilecek duruma getirmektir. Siz evinize kabul ediyorsunuz ama çok fazla gürültü yapıyorsa ve özellikle çok havlayıp ses çıkarıyorsa, siz ne kadar rahatsız olmasanız bile, komşularınız rahatsız olabilir, şikayet edebilirler ve en sonunda ya köpeğin binadan bitmesini isterler veya sizin onunla beraber çıkmanızı. Bu yüzden köpek sahibi olmak gerçekten çok zor oluyor. Her şeyi ile ilgilenmek zorundasınız ve bütün sorumlulukları alabilmeniz gerekiyor. Köpeklerin havlaması elbette çok normaldir, fakat havlamayan ve uysal köpeklerde çok var. Sizin köpeğinizde onlardan biri olabilir ve bu şekilde rahatlıkla evde beraber yaşayabilirsiniz.

Çoğu zaman sadece köpek sesi insanları rahatsız edebilir, onun dışında çok fazla bir sorun olmayacaktır. Siz ne kadar çok sevgi gösterirseniz, o kadar çok köpekler sizin komutlarınızı dinleyecek ve dur dediğiniz zaman duracak, sus dediğiniz zamanda susacaktır. Köpekler çok sadık hayvanlar oldukları için, eğer size tam güvenirlerse, her zaman yanınızda olurlar ve yanınızda olmaktan mutlu olduklarınıda hissettirirler. Bunların hepsi bir köpek için çok önemlidir. Köpek hakkında bilmeniz gereken daha birçok şey bulunur, ama hepsini biranda öğrenmek ve köpeğe öğretmek zordur. Sizde bir köpek sahibi olabilirseniz zamanla her şeyi öğrenebilecek hale gelirsiniz ve en sonunda çok uysal, sözünüzü dinleyen ve çevrenizi rahatsız etmeyen bir köpeğiniz olacaktır. Onlar eğitmek ve bakmak konusunda yalnız değilsiniz. Köpek eğitim merkezleri ve veterinerler size yardımcı olabilirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Sesi