Alman Kurdu Satılık Yavru

Birçok insan çocukluğundan beri evcil hayvan sevgisini içinde barındırır. Ancak genellikle bu sevgilerini yaşayacak bir hayvan besleme fırsatını yakalayamazlar. Bazıları yaşadığı ortam ya da çevreden dolayı, bazıları da ebeveynlerinin izin vermemesi ya da istememesinden dolayı bir evcil hayvan edinemezler. Ancak kendileri birer yetişkin olduklarında ise içlerinde kalan bu sevgiyi paylaşmak için bir evcil hayvan edinmek isterler.

Bir hayvan beslemek isteyen insanların birçoğu köpekleri tercih etmektedirler. Köpeklerin bitmek tükenmek bilmeyen sadakati ve sevgisi belki de onları insanların tercih etmesindeki en önemli kriterdir. Köpekler bir insan için gerçekten hem bir dost hem de bir koruyucudur. Burada en doğru adım da birlikteliğin daha iyi sağlanabilmesi için yeni doğmuş bir köpek tercih etmek daha doğru olacaktır. Onun sizi bir anne ya da bir baba gibi görmesi, sizin de onu doğumundan yetişkin hale gelene kadar geçen süre içindeki tüm gelişimini izleyebilmeniz, aranızdaki koparılamaz bağı sağlamlaştıran en önemli faktördür.

Bir köpek sahibi olduktan sonra tabi ki onun bakımı dikkat etmeniz gereken en önemli adımdır. Onunla sadece gezip oyun oynamayacağınızı bilmeniz gerekir. Onun gerekli tüm sağlık kontrollerini ve aşılarını, vakit kaybı yaşamadan, düzenli bir şekilde takip etmeli ve gelişimi süresince oluşabilecek her türlü olumsuzluğu giderebilmek için iyi bir veteriner hekim takibinde bu kontrolleri sağlamanız gerekmektedir. Onu beslemek için kullanmanız gereken mamanın türü ve öğünlerde vermeniz gereken miktarı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Tüm bunlar sizin köpek dostunuzla olan birlikteliğinizin maksimum yıllar sürebilmesi için önemlidir.

Alman Kurdu Satılık Yavru

Alman Kurdu Satılık Yavru

Köpeğinizin bakımı ile beraber ona vereceğiniz eğitimler de oldukça önemli. Eğitimlerin başlangıcı genelde temel itaat eğitimi ile olmaktadır. Bu eğitimde öğreteceğiniz komutlar köpeğiniz ile geçirdiğiniz vakit içerisinde en çok kullanacağınız komutlar olacaktır. Bu eğitimin en büyük amacı köpeğin tamamen sizin otoriteniz altına girmesini sağlamaktır. İyi bir eğitim verebilirseniz, köpeğiniz sizi sadece yalnız olduğunuzda değil, çevrede onun dikkatini dağıtabilecek etkenler olduğunda bile size tam itaat sağlayacaktır. Bu eğitime başlama süresi köpeğinizin 6 ile 9 aylık arası döneminde daha uygun olacaktır. Ancak bazı köpek türlerinde eğitimin verilebilmesi daha zor olduğundan bunlarda 6 aylıkken başlamak daha sağlıklı olmaktadır.

Herhangi bir problem olmaz ise eğitim yaklaşık 1 ay sürecektir. Temel itaat eğitimi ile köpeğinize otur, yat, kalk, bekle, hayır gibi temel komutları öğretmiş olursunuz ve otorite sağlayabilmeniz için en önemli adımdır. Bu eğitim tüm köpek türlerine verilebilmektedir hatta verilmesi muhakkaktır. Çünkü temel itaat eğitimi almamış olan köpeğe diğer eğitimleri vermek neredeyse imkansızdır. Bu eğitimi kolay alabilen köpeklerden birisi de Alman Kurdu’dur. Alman Kurdu Satılık Yavru arıyor ve kendinize dost olarak bir Alman Kurdu seçmek istiyorsanız doğru bir karar olacaktır. Eğitimi biraz daha kolay olacağı gibi size sadakati maksimum ve koruma duygusu en yüksekte olacaktır.

Alman kurdu şuanda dünya üzerinde bilinen en popüler köpek cinsidir. Alman Kurdu sahibi olmak isteyen köpek severlerin sayısı oldukça fazladır. Dik kulakları, badem gözleri, parlak ve kızıl tüyleri ile neredeyse mükemmel bir dış görünüşe sahiptirler. Yanınızda bir Alman Kurdu ile geziyor olmak size oldukça güven verecektir. Kolay eğitim alabilir bir cins olması onu zeki ve sosyal bir köpek olmasından ileri gelmektedir. O tam bir aile köpeğidir. Küçük çocuğunuzu korkmadan ve gözünüz arkada kalmadan ona emanet edebilirsiniz. Onu sizin kadar iyi koruyacağından şüpheniz olmasın. Alman Kurdu bahçenizde duran bir evcil köpeğiniz değil, evinizin bir parçası ailenizin bir ferdidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurdu Satılık Yavru