Alman Kurt Köpeği Fiyatları

Ülkemizde Alman kurdu olarak bilinen köpek ırkı aslında Alman çoban köpeğidir. Yeryüzündeki köpek ırkları içerisinde en popüler türlerden biri olması fiziksel güzelliği ve sağlam karakteriyle ilgilidir. Her daim sürü lideridirler. Ortaya çıkışlarıyla ilgili çeşitli söylentiler bulunur. Bunlardan biri dişi çoban köpeklerinin kurtlarla çiftleşmesi sonucu ortaya çıktığı şeklindedir. Bu iddia ispatlanamamıştır. Başka bir iddia ise farklı çoban köpeklerinin çiftleşmeleri sonucu ortaya çıktığı ve geliştirildiği iddiasıdır. Ancak Alman kurdunun ilk örnekleri 1882’de Hannover’da görülmüştür. Kısa tüylü tür 1889 da Berlin’de ortaya çıkmıştır.

Alman Kurt Köpeğinin Fiziksel Özellikleri

En karakteristik özelliklerinden biri burunlarının daima siyah renkte olmasıdır. Kısa ya da uzun, parlak kahverengi-kızıl ve siyah tüy rengine sahip alman kurdu hafif dikdörtgeni andıran bir vücut yapısına sahiptir. Badem şeklinde koyu gözleri ve geniş bir göğüs kafesi vardır. Başı vücuduna orantılı olmak üzere iridir. Kulakları diktir ancak 6 aylıktan küçük yavrularda kulaklar kıvrık görünebilir. Uzun sağrısıyla dikkat çeken Alman kurdu bel hizasının hemen aşağısında uzun bir kuyrukla karakteristiktir. Uzun bir kafatasına sahip olması normal bir köpekte 200 derece ile sınırlı teleskopik görüş açısının Alman kurdunda 270 dereceye çıkmasını sağlamıştır. Ön ve arka bacakları oldukça kaslı, adımları sert ve uzundur. Kemik yapıları ve dişleri çok kuvvetlidir. Alman kurdunun ömrü ortalama 13 yıldır. Erkekler 60-65 cm, dişiler ise 55-60 cm boy uzunluğuna sahiptir. Ortalama kiloları 35-40 kg arasındadır. Çok zeki ve meydan okumayı sevdiklerinden canlı aktivitelerden hoşlanırlar. Bu nedenle eğitimleri canlı aktivitelerle birleştirilmelidir. Bu özelliklerinden dolayı bahçede yaşamaları tercih edilir ama yeterince aktif bir hayatı olduktan sonra bir Alman kurdu apartman dairesinde de beslenebilir.

Alman Kurt Köpeğinin Karakter Yapısı

Hevesli ve korkusuz olan Alman kurdu her an tetikte olacak kadar dikkatlidir. Neşeli karakteri itaatkâr ve öğrenmeye hevesli yapısıyla birleşince eğitimle çok önemli görevleri yerine getirebilirler. Sahiplerine aşırı bağlıdırlar, çocuklarla iletişimleri iyidir. Ait oldukları ortam ve aileyle birlikte olmayı isterler ve ev hayatını severler. Uzun zaman yalnız kalmaya dayanamayan Alman kurdu belki de köpek ırkları içerisinde en hoşgörülü olan ırktır. Alman kurdunun çoban köpeği olduğu anımsanırsa oldukça iyi bekçi olmasına da şaşırmamak gerekir. Ancak bu tür ırklar içinde en gelişmiş bekçi köpeklerinden biridir. Küçüklükten itibaren sosyalleşme eğitimi almazlarsa aşırı korumacı davranabilir, insanlara karşı saldırganlaşabilirler.

Alman Kurt Köpeği Fiyatları

Alman Kurt Köpeğinin Eğitimi

Eğitimleri çok önemlidir. Eğer yanlış bir eğitim alırlarsa ısırma eğilimi gelişebilir. Özellikle korku, baskı, şiddet ve ceza içeren eğitimler bu ırktan uzak tutulmalıdır. Zaten oldukça zeki olan Alman kurtları kolayca öğrenebilmektedir. Eğitimde yanlışlardan kaçınılabilmesi için uzman eğitmen eşliğinde eğitimlerinin sürdürülmesi iyi olur. Karakterine uygun eğitim aldıklarında çok iyi polis, asker, bekçi, koruma ve rehber köpeği olurlar. Arama kurtarma alanında da çok yaygın kullanılırlar. Görevlerini neşe ve coşkuyla yerine getiren, mükemmel refleksleriyle kusursuz birer bekçi köpeği olan Alman kurtları deyim yerindeyse tam anlamıyla birer görev köpeğidirler.

Alman Kurt Köpeği Fiyatları

 Alman kurtlarının üç hassas noktaları vardır: Mide, kulaklar ve kalça çıkığı. Genellikle ebeveynlerden geçen kalça çıkığı ameliyatla düzeltilse bile tam performans sergileyemezler. Sindirim sistemleri kısa ve hassastır. Kuru mama ve çiğ diyetle beslenebilirler. Kulak düşüklüğü olmamalıdır ve varsa da genellikle genetiktir. Kulak düşüklüğü olan köpekler ırk yarışmasına alınmazlar. Alman kurdu en güvenilir şekilde Alman kurdu üretim çiftliklerinden temin edilebilir. Alman kurt köpeği fiyatları saf ırk kalitesiyle temin edebileceğiniz köpekler için oldukça uygundur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurt Köpeği Fiyatları