Bayram Paşa Köpek Oteli

Köpekler günümüzde her yerde var köpekler hakkında birkaç bir şey söyleyelim. Dalmaçya köpekleri doğuştan kürklerinin her yeri beyaz olur fakat büyüdüklerinde beyaz rengin üzerini siyah veya gri benekler alır. Yetişkin bir köpek insan aklı ile kıyaslanırsa iki ve ya iç yaşında bir çocuğun aklıyla aynı yaştadır. Köpeklerin tırnak, kulak ve ya tüy bakımına ihtiyaç duyarak kulak ve tırnak bakımını yılda veya ayda fakat tüy bakımını her hafta yapmalısınız. Köpek bakmak gerçekten de zahmetli bir iştir. Köpekler bazen ot yerler bunun nedeni karın ağrısı veya bağırsaklarında oluşan bağırsak kurtlarıdır. Her insanın nasıl bir parmak izi varsa köpeklerinde her köpeğe ait bir burun izi vardır. Köpekleri pirelerden uzak tutması için soğan ve sarımsak yemeleri yerlidir. Köpekler yaralarını dil yardımı ile yalayarak iyileştirir. Yeni Zelanda’da bina yapan bir kişi binasında köpek kafası motifini kullanmıştır. Köpek ırklarından biri olarak bilinen sırtlanlar aslında kedicilerdendir. Köpekler bazen duygularını kuyruklarını sallayarak belirtir. Köpeklerin ter bezleri yoktur fakat patilerinden ter solunumu yapabilirler.

Bayram Paşa Köpek Oteli

Köpekler için daha bakılı ve güzel yerler var. Köpeklerin büyün bakımlarının yapıldığı köpekler için daha güzel eğitim alabileceği yerler mevcut. Bu otellerden biri Bayram Paşa Köpek Oteli. Köpekler bu yerlerde yeni arkadaşlar edinebilir ve hatta ve hatta küçük yaşta getirilirse sosyalleşmesinde bile yardımcı olunabilir. Bu otellerde köpeğinizin bütün bakımları yaptırılır ve hatta köpeğinizde daha iyi bir eğitim sunulabilir. Köpekler bu gibi yerler de parkurlar sayesinde hem eğlenmiş olacak hem de köpeğinize daha iyi bir egzersiz hizmeti sunulacaktır. Köpeklerin tam uygun olan bu yerlerde köpeğinizin daha iyi beslenmesi için organik mamalar vitaminli içecekler verilebilir. Köpeğinize en kaliteli mama verilebilir. Köpeğinizi bu otellere bırakabilirsiniz.

Sibirya Kurdu

Çoban köpekleri arasında yer alan bu kurtlar köpek olarak gösterilmektedir. Gözleri bakımından bütün herkesin ilgisini çekebilecek bir köpek türüdür. Oldukça güçlü ve kaslı bir yapıya sahip bir köpek türüdür. Göz renkleri genellikler mavi ve kahverengidir. Bütün hepsinin göz renkleri farklıdır. Bazıları mavi gözleriyle korkucu görünse de öyle korkutucu değillerdir. Kulakları dik bir şekildedir. Diğer köpeklerin aksine mükemmel bir tüy ve kürke sahiptirler soğuklarda eksi kırk veya eksi elli dereceye kadar dayanabilirler. Bu kurdun özellikleri bakımından oldukça oyuncu ve inatçı bir yapıya sahiptirler. Ailelerine çok sağdık olmalarına rağmen çok seven hayvanlardır. Çocuklara karşı oldukça sabırlı bir halleri vardır. Bir bekçi köpeği olarak kullanılacak bir ırk değillerdir.

Çok fazla eğitimi sevmezler canı sıkılır. Çok sabırlı bir eğitim sürecinden geçmesi gerekir aksi halde komutlarınıza uymayacaktır. Sıcak havaları sevmezler soğuk havaya hele kar a bayılırlar. Tuvalet eğitimi hususunda zorlu bir eğitim olduğundan sıkıntı olabilir. Bu köpek türleri havlamak yerine çoğunlukla ulumayı severler çünkü isi üzerinde kurtlar ular. Yalnız kalmayı sevmediklerinden eğer yavru şeklinde alçaksanız iki tane almanız tavsiye edilir. Evdeki diğer hayvanlarla arası iyi değildir hatta küçük hayvanlara havlayabilir. Kendini salmayı çok seven bir cinstir fakat tama takılması önerilen bir tiptir.

Bayram Paşa Köpek Oteli

Beslenme konusunda çok seçici olmayan bir cinstir. Bu köpek türü apartman için uygun değildir. Fakat ev yani bahçeli bir ev hayatı için çok uygun türdür. Çok hareketli olmasına rağmen eğitimi sevmezler. Sıcak iklimde yaşayacak bir tip değildir. Çok fazla koşup egzersiz yapmayı sever. Düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir yılda iki defa ciddi anlamda tüy dökerler. Kökeni isminden de belli olacağı gibi Sibirya ve Batı Alaska tarafından gelmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bayram Paşa Köpek Oteli