Beşiktaş Köpek Pansiyonu

Günümüzde neredeyse her insanın evde beslediği ya da beslemek istediği bir köpek cinsi vardır. Köpekler onları sahiplenen bireylere hem dost, hem arkadaş olurlar ve kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlarlar. Bu durum köpekler için de geçerlidir. Çünkü köpekler de sahiplerinden aynı şekilde dostluk ve arkadaşlık görürler. Bu sayede kendilerini asla yalnız hissetmezler ve sahiplerine olan bağlılıkları kat kat artar. Bir canlıya ne kadar sevgi verirseniz o da size onun karşılığını bir şekilde verir. Kimi insanlar için köpekler korkutucu ve ürkütücüdür. Sadece uzaktan sevmekle yetinirler. Halbuki köpeklerle arkadaş olmayı başaran bir insanın onlardan korkması ihtimali yoktur. Köpekler bireylere kendilerini zekilikleri ve sevimlilikleriyle oldukça sevdirirler. Bireylerin dikkatlerini çekerler. Bu durum bireylerde bir köpeği sahiplenme isteği uyandırır. Çoğu köpek oyuncudur. İlgiyi sever. Sahibinin hep yanında olmasını ister. Sahibinin sadık bir dostu olur. Kötü olan olaylardan sahibini korur, kollar. Köpekler sevgi dolu ve sıcakkanlı hayvanlardır.

Beşiktaş Köpek Pansiyonu

Köpeklerin her zaman ilgiye ihtiyaçları vardır. Fakat maalesef ki günümüz insanı çok çalıştığı ve tüm gün yorulduğu için köpekleriyle ilgilenememektedir. İşte böyle durumlar için köpek pansiyonları kurulmuştur. Köpek pansiyonları sahiplerin iş seyahatleri, bayram tatilleri gibi uzun süreli zamanlarda köpeklerine bakamayacakları zamanlarda evcil hayvanlarını bırakmaları için tasarlanmış pansiyonlardır. Bu pansiyonlar günümüz evcil hayvan sahibi olan bireyler için neredeyse bir kurtarıcıdır diyebiliriz. Tatillerde veya iş seyahatlerinde köpeğini yanında götüremeyenler köpek pansiyonlarına köpeklerini emanet edebilir ve rahat bir şekilde işini halledebilir.

  Köpekleri çok seven insanlar bir köpek pansiyonu açma fikrini akıllarına defalarca getirmiş olabilirler. Fakat köpekler için bir pansiyon açmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu iş için köpekleri sadece sevmek yetmez. Onlarca köpeğin sorumluluğunu bir kerede almayı gerektirir. Peki bir pansiyon açmak için neler yapılması gereklidir?Öncelikle pansiyonunuz için uygun bir yer bulmanız gerekir. Bahçeli bir yer olması kesinlikle şarttır. Bulacağınız mekanda hayvanlar için özel odalar oluşturmanız gerekecektir

. Bir depo odası, bir lobi ve de olası tıbbi müdahaleler için iyi bir muayene odası oluşturmanız gerekir. Köpekler için çeşitli kulübeler satın alınmalıdır. Daha sonra çalışma saatlerinin belirlenmesi gerekecektir. Yetişkin köpekler 8 saatte bir, küçük fino köpekleri ise her 4 saatte bir dışarı çıkmalıdır. Alacağınız çalışanların çalışma vakitlerini köpeklere göre ayarlamanız gerekecektir. Kulübeler için teknisyene, bir süpervizöre ve bir resepsiyonist gereklidir. Daha sonra gerekli temel ihtiyaçları almanız gerekecektir. Örneğin su kabı, mamalar, mama kabı, oyuncaklar ve bunun gibi çeşitli malzemeler. Özellikle yiyecekleri bol bulundurmanız gerekecektir. Ayrıca görsel olarak hazırlamanız gereken çeşitli materyaller de olacaktır. Köpek pansiyonu açmak için en önemlisi ise bir diploma veya sertifika olmasıdır.

Beşiktaş Köpek Pansiyonu

Köpek Bakımı

Hatta bazı durumlarda bunlardan herhangi birinin olması bile yetmeyebilir. Sizden maddi desteği nereden aldığınıza dair çeşitli belgelerde isteyeceklerdir. Belgeleriniz tam olduğu takdirde hiç bir problem olmadan köpek pansiyonunuzu açabilirsiniz. Ayrıca köpek pansiyonu açma işini tek başınıza değil de bir uzman yardımıyla birlikte yapmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Köpek pansiyonu açmak belgeleri tamamladığınızda aslında çok basit bir işlemdir. Fakat psikolojik açıdan bunu yapabileceğinizden emin olmalısınız. Bir köpek pansiyonu açıp onlarca köpeği kontrol altında tutmak sorumluluk gereken bir iştir. Çevrenizde çok fazla köpek pansiyonu vardır.

Mesela Beşiktaş Köpek Pansiyonu, zen pet otel gibi. Siz de yeni bir köpek oteli açmak isteyebilirsiniz. Bu yapılamayacak kadar zor değil fakat ciddi bir sorumluluk bilinci olmasını gerektirir. Müşteriler size evcil hayvanlarını bıraktıklarında güvenebilmelidir. Evcil hayvanlarını iş bitiminde geri almaya geldiklerinde iyi bakılmış, mutlu bir biçimde bulabilmelidir. Bu açacağınız firmanın ilk kuralı olmalıdır. Gelen müşterilere evcil hayvanlarına iyi baktığınıza dair güven vermelisiniz. Bu şekilde firmanızın prestiji de artacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beşiktaş Köpek Pansiyonu